Глядиш онуків – довше живеш
«Погляд часу» №26-2019
Вчені заявляють: бабусі й дідусі, котрі няньчать онуків, живуть на 10 років довше.
Для бабусь чи дідусів проводити час з онуками – справжнє задоволення. А якщо ми скажемо вам, що, дбаючи про онуків, люди похилого віку можуть продовжити своє життя на десяток років і значно поліпшити свій стан здоров’я?
Результати дослідження показали, що ті люди похилого віку, які допомагали глядіти своїх онуків, мали значно менший ризик смерті чи серйозних захворювань у найближчі 20 років у порівнянні з дідусями, які ні про кого не дбали. Висновок напрошується сам: няньчиш онуків – довше живеш.
Причому мова йде про звичайний нагляд за дітьми, а не про повну опіку та самостійне виховання. Не обов’язково брати на себе роль повноцінного батька і звалювати на себе всю відповідальність за дитину. Просто робіть те, що і так із задоволенням робить більшість бабусь і дідусів.
Якщо спробувати копнути вглиб цього явища, стає зрозуміло, що у настільки сприятливого впливу онуків на бабусь і дідусів є безліч логічних причин.
Існує зв’язок між турботою про дітей і зниженням рівня стресу. Таким чином, для бабусь і дідусів немає кращого способу піклуватися про своє здоров’я, ніж доглядати за онуками.
Усі ми знаємо, що для збереження свіжості розуму в похилому віці дуже корисно займатися будь-якою інтелектуальною діяльністю: вивчати іноземну мову чи розгадувати кросворди, сканворди й інші головоломки.
Але ще більш продуктивне і водночас приємне розумове навантаження – заново вивчати світ разом зі своїм онуком чи онукою! Навіть не враховуючи корисної складової такої діяльності, від неї можна просто отримувати колосальне задоволення.
Ну і не варто забувати про фізичні навантаження. Діти набагато рухливіші будь-якого дорослого, а тим більше старого. Тому, проводячи час з онуками, бабусям і дідусям, так чи інакше, доведеться гарненько напружитися й «освіжити» свої тіла активними рухами.
Зрозуміло, не кожен може дозволити собі різні навантаження, все залежить від віку і стану організму. Але якщо робити все відповідно до своїх сил, то ігри з онуками неодмінно принесуть не тільки користь, але і радісні спогади.
Говорячи про менш прагматичний бік цього питання, звичайно ж, варто зазначити, що емоційний зв’язок дуже важливий як для діток, так і для літніх людей. Завдяки спілкуванню зі старшими у сприятливій обстановці дитяча психіка формується здоровою і стабільною.
Ну а життя бабусь і дідусів наповнюється позитивними емоціями, які також впливають на збереження і поліпшення здоров’я. Іноді здається, що часу, проведеного з онуками, завжди мало, навіть якщо це протягом доби.
Що ж, беремо все на замітку і робимо так, щоб зустрічі онуків із бабусями та дідусями відбувалися частіше, й тоді всі будуть здоровішими і щасливішими