Головні причини, чому ваша дитина ще не говорить

дитина не говорить

Чи варто лякатися й бігти до логопеда, якщо дитина у два-три роки говорить мало слів?

Зміни в навколишньому світі. Малюк пішов у дитячий сад? Або сім’я переїхала в нову квартиру чи будинок? А може, дитина поїхала до бабусі на тиждень? Усе це впливає на дитину, їй треба дати час звикнути до нової обстановки. Не хвилюйтеся, якщо малюк у цей час буде говорити трохи менше.

Мотивація. Подумайте, чи є у дитини мотивація до розмови.

Якщо з малюком мало розмовляють і він представлений самому собі, у нього не відбувається розвитку комунікативних навичок і виникають проблеми з мовою.

Або, навпаки, мама – всерозуміюча виконавиця бажань – може гальмувати розвиток мови. Стимулюйте мову дитини, нехай вона говорить про свої бажання.

Здоров’я. Практично всі гострі захворювання можуть гальмувати мовний розвиток. Якщо у малюка грип або ротавірус, не чекайте різкого мовного ривка. Одужання вимагає від нього великих зусиль.

Згадайте себе, вам хочеться вивчити томик китайської мови під час хвороби?

Білінгвізм. Якщо дитина вивчає дві мови, їй складніше навчитися говорити. Не варто турбуватися, нехай малюк заговорить пізніше, зате він буде говорити на двох мовах.

Індивідуальність. Кожна дитина розвивається у своєму темпі. Іноді треба просто почекати.

Визначити причину затримки розвитку мови вам допоможе логопед. Якщо у вас виникають сумніви, обов’язково відвідайте фахівця, і разом ви зможете вибрати правильний шлях вирішення проблеми.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *