Господарське мило відкриває нам свої секрети

Господарське мило

Для взуття. А чи знали ви: якщо потерти босоніжки або сандалі господарським милом у тих місцях, де вони натирають ноги, взуття перестане завдавати дискомфорту. Які ще секрети є в господарського мила?

Для дзеркал. Надавати блиску дзеркалам допоможе сухе мило. Необхідно провести ним трохи по дзеркалу й розтерти зім’ятою газетою. У ванній після такої процедури дзеркало буде не так швидко пітніти.

Для ножиць. Якщо обробити лезо ножиць сухим милом, вони стануть гострішими й будуть краще ковзати по матеріалу.

Замість рукавичок. Господарське мило може замінити гумові стерильні рукавички. Для цього руки намилюють милом і дають їм висохнути. Якщо зробити це перед роботою із землею, а саме мило трохи пошкребти, щоб воно  залишилося під нігтями, то ніякий бруд не проникне в шкіру і під нігті.

Для штанів. Щоб після прасування стрілки штанів надовго зберегли свою форму, потрібно з вивороту натерти тканину уздовж стрілки сухим милом, вивернути на лицьову сторону й відпрасувати.

Для миття посуду. Водний розчин господарського мила й соди добре відмиває посуд від залишків їжі й жиру, а також дезінфікує його. До речі, багато сучасних мийних засобів погано змиваються з посуду, на поверхні залишаються активні речовини, які становлять небезпеку для здоров’я. Господарське мило змивається набагато краще й шкідливих речовин не залишає.

Для продуктів. Овочі та фрукти слід мити в слабкому мильному розчині, особливо ті, що оброблені хімічними засобами. Для профілактики сальмонельозу курячі яйця також необхідно ретельно мити милом.

При укусі собаки або подряпині від кішки треба дати стекти крові (вона містить інфекцію), потім перев’язати рану бинтом, змоченим у розчині господарського мила. При укусі комара намилити місце укусу й заклеїти пластиром на 1-2 години.

Проти нежиті. Господарське мило є також помічником боротьби з нежитю. Для цього готують слабкий мильний розчин, у якому змочують ватний тампон і протирають пазухи носа перед виходом на вулицю.

«УЮТ» №32-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *