Готуйте гаманці: перерахують пенсії

перерахують пенсії
Готуйте гаманці: перерахують пенсії

У новому році пенсіонерів чекає сюрприз – Пенсійний фонд проведе «осучаснення» пенсій, яке було обіцяне ще у минулому році, на початку пенсійної реформи.

Чиновники стверджують, що перерахунок пенсій, згідно з новими установками, пов’язаними із реформуванням, буде відбуватися автоматично, залежно від зв’язку зі зростанням середніх зарплат і темпів інфляції. Це той перерахунок, який анонсували ще на старті пенсійної реформи, у жовтні минулого року. Передбачається, що з початку 2019 року пенсії будуть підвищені на 50 % темпів зростання середньої заробітної плати і на стільки ж, залежно від інфляції.

Поки про конкретні відсотки і суми чиновники нічого не говорять, оскільки точно і самі не знають – це стане відомо тільки у кінці року. Але передбачається, що у середньому у результаті анонсованого автоматичного перерахунку пенсії зростуть на 20 %. Це, вважають у Пенсійному фонді, дозволить перекрити інфляцію і збільшити реальний дохід пенсіонерів. Фонд має намір витратити на підвищення пенсій із січня 2019-го 234 млрд грн.

Згідно з планами уряду, пенсійна реформа в Україні повинна проходити у три етапи. Але поки що вона застопорилася на першому з них – на удосконаленні солідарної системи. І, до речі, саме у рамках цього першого етапу українським жінкам уже підняли пенсійний вік, а в жовтні минулого року той же пенсійний вік підняли ще раз, завуалювавши його під вимоги збільшення трудового стажу. Тому з 1 січня 2019-го на пенсію у 60 років фактично зможуть вийти тільки ті, хто заробив, як мінімум, 26 років стажу. А 60-річні українці, які у наступному році будуть мати лише 15 років стажу, зможуть вийти на «заслужений відпочинок» у 65 років. Ті ж, у кого від 16 до 25 років стажу, на пенсію зможуть піти у 63 роки. При чому, із кожним роком вимоги щодо стажу будуть зростати – на 12 місяців щорічно, включно до 2028 року.

У Міністерстві соцполітики припускають, що у 2028 році тільки 55 % українців у 60 років виконають вимоги щодо стажу. Решта будуть працювати до 63 і 65 років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *