Готуємо разом із дітьми

Готуємо разом із дітьми
Готуємо разом із дітьми

“Не заважай! Іди побався!” Як часто ми говоримо ці слова дітям, коли чаклуємо на кухні, а малюки наполегливо прагнуть нам допомогти! Щоб швидше впоратися й уберегти улюблене чадо від опіків та травм, ми не менш наполегливо випроваджуємо їх за межі кухонного царства. І часто досягаємо таких успіхів, що «загнати» їх потім назад просто неможливо.

Тож усіляко підтримуйте природне бажання малюка допомогти вам у захопливому процесі приготування їжі. Що б ви не готували, що б не робили на кухні, малюкові завжди можна знайти якесь доступне за віком заняття: помити овочі, почистити варені яйця і картоплю, прикрасити салат або бутерброди, а можливо, йому вже можна доручити й таку відповідальну справу, як нарізати овочі чи хліб. Бо хіба зіпсований шматок тіста, одяг із плямами чи брудна підлога така вже й велика плата за щасливі дитячі оченята та випнуті від гордості груди?

Окрім того, залучаючи малюка до процесу приготування, ми відразу вбиваємо декількох зайців: готуємо собі помічника, даємо малюкові зрозуміти його значущість і потрібність, навчаємо його самостійності й акуратності, а також вчимо мислити, малювати, рахувати, логічно мислити, стежити за часом і ще багато-багато інших речей та навичок може отримати дитина під час спільного приготування сімейної трапези.

Та щоб усе минуло добре і принесло всім задоволення, потрібно:

  • пояснити малюкові правила поведінки на кухні і стежити за їх суворим дотриманням. Кухня – не місце, щоб бігати і пустувати, тут дуже багато небезпечних предметів;
  • купити чи пошити маленькому кухарю персональний фартух (найкраще з церати);
  • прибирати разом із дитиною після закінчення роботи. До речі, зазвичай діти миють посуд із задоволенням;
  • не сварити дитину і не глузувати з неї, якщо їй щось не вдається;
  • не давати занадто багато порад одразу;
  • не залишати дитину без нагляду;
  • спілкуватися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *