Готуємо ровер до зимівлі

Готуємо ровер до зимівлі
Готуємо ровер до зимівлі

Для того, аби ваш двоколісний помічник служив якомога довше, необхідно за ним правильно доглядати.
Взимку механізми зношуються швидше, тому й доглядати за ними треба ретельніше.

Зараз важливо підготувати свій велосипед до зими. Це не означає, що ви просто його помили та поставили на балкон чи в інше холодне місце. За словами хмельничанина Валентина Мевшука, перепад температур та висока вологість – не найкращі друзі для велосипеда. Пошкодуйте пластикові деталі, сідло та шини. «Велосипед найкраще тримати в квартирі чи в будинку. Перед цим його потрібно помити, замінити деталі, що вийшли з ладу, змастити все, що цього потребує, особливо ланцюг, щоб захистити від корозії. Також вийміть батарейки з фар, маячків тощо.

Для того, щоб троси перемикання передач та гальм не розтягнулися потрібно перевести ланцюг на найменші зірки, а ободні гальма розстібнути.

«Якщо ваш велосипед буде весь час стояти на підлозі, а не висіти, варто добре накачати шини та періодично підкачувати їх. Так вони не деформуються від постійного навантаження. – А ще не забудьте вкрити велосипед чохлом чи просто шматком тканини, старим одягом чи поліетиленовою плівкою, аби він не припав пилом».

Якщо ви плануєте їздити на велосипеді взимку, його теж слід ретельно до цього підготувати. «В ідеалі варто встановити дискові гідравлічні гальма, бажано на обидва колеса або лише на переднє. Якщо не вистачає грошей, можна обмежитися механічними або ж просто встановити якісні гальмівні колодки. В останньому варіанті слід обережно їздити, оскільки сніг, потрапляючи на колодки й обід, при гальмуванні тане, знижуючи ефективність гальмівної системи. Беріть шини з шипами, але намагайтеся уникати ділянок з льодом. Звісно, якщо дозволяють фінанси, можна придбати шини з металевими шипами. Тоді навіть лід не страшний. Не варто брати надто дешеві шини невідомого виробника, адже вони можуть втратити еластичність та потріскатись».

До речі, взимку механізми зношуються швидше, тому й доглядати за ними треба ретельніше: частіше мити й змащувати їх, особливо перемикачі передач, змінювати деталі, що зносилися. А ще обов’язково почепіть фари і світловідбивачі, оскільки взимку рано темніє.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *