Готуємо теплицю до зими

Готуємо теплицю до зими
Готуємо теплицю до зими

Підкажіть, як краще підготувати теплицю до зими? Вона у нас нова – із полікарбонату.
А. К. Сидоренко, м. Чугуїв

Будь-які теплиці у кінці сезону звільняються від рослинних залишків. Якщо теплиця накрита поліетиленовою плівкою, її потрібно зняти, вимити і прибрати до весни. Скло і полікарбонат, а також каркас із будь-якого матеріалу (його краще регулярно фарбувати) залишаються на місці, але ретельно миються. Можна засобом для миття посуду, потім обполоснути.

Якщо замість цього взяти білизну (200 мл на 10 л води), буде відразу і дезинфекція. Знезаражувати конструкції і ґрунт можна також, обприскуючи їх розчином хлорного вапна (400 г на 10 л води, настояти 3-4 год.) і герметично закриваючи на день-два. Для боротьби з павутинним кліщем кількість вапна краще збільшити до кілограма. Вапно можна замінити фунгіцидами. Дерев’яні деталі, ящики, садовий інвентар обробляються 5-процентним розчином мідного чи залізного купоросу.

Але простіше скористатися сіркою, вона знезаразить відразу і конструкції, і ґрунт. Перед обкурюванням сіркою закладаються щілини, щільно закриваються кватирки і двері. Потім комова сірка (50-60 г на 1 м³ теплиці) розкладається на залізних деках по всій довжині теплиці і обережно запалюється від дальнього кута до виходу. Залишається швидко вийти, закрити двері і не відкривати троє-п’ятеро діб, після чого провітрити. Проти павутинного кліща кількість сірки доводиться до 150 г на 1 м³. Замість комовой сірки годяться сірчані димові шашки «Клімат» – 300 г на 20 м³ приміщення. Обкурювання ефективне при температурі не нижче 10-15 градусів.

Якщо ви прихильник більш сприятливих заходів, ґрунт можна пролити Фітоспоріном (за інструкцією) або закласти у нього деревну золу на глибину 10-15 см.

Раз на два-три роки городники змінюють ґрунт у теплиці чи знімають верхній шар – 7 см. Але, якщо рослини не хворіли, видаляти землю і мульчу (у тому числі лісову підстилку) немає потреби. Усе це можна перекопати разом із попелом. І якщо сильні заморозки поки не обіцяють, посіяти сидерати: гірчицю білу на нейтральному ґрунті чи фацелію на кислому. Закладається ця маса у ґрунт ранньою весною.

На зиму можна закрити у теплиці двері, але відкрити вікна зверху – для снігу. А ось із даху сніг, якщо його багато, краще зчищати, щоб полікарбонат не провисав.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *