Готуємо жоржини до зими  

Готуємо жоржини до зими  
Готуємо жоржини до зими

Жоржини – найстійкіші осінні квіти. Вони  можуть цвісти у всій красі навіть тоді, коли на клумбі майже не залишилося яскравих кольорів. Але їхнє пізнє цвітіння може зіграти з нами злий жарт – якщо не встигнемо викопати бульби жоржин до перших морозів, замерзнуть не тільки їхні квіти, а й посадковий матеріал. Щоб цього не трапилося, треба слідкувати і за денними, і за нічними температурами. Якщо градусник обіцяє показувати нижче -3 градуси 2-3 ночі підряд, а земля достатньо зволожена дощами, краще викопати жоржини, навіть якщо вони ще рясно цвітуть.

Як правильно викопувати жоржини восени

Викопувати їх на зиму треба дуже обережно. Спочатку варто відрізати їхні пагони разом із квітами (якщо вони ще є, звичайно), залишаючи приблизно 
10-15 см стебел. Жоржини в букетах будуть ще трохи нагадувати вам про літо, навіть якщо землю, можливо, вже покриє перший сніг.

Невідомо, яку площу займають бульби жоржин в землі, тож варто відступити з лопатою якнайдалі від стебел, щоб бува не пошкодити посадковий матеріал. Намагайтеся занурювати лопату в ґрунт вертикально, знову ж таки – щоб не відсікти бульби від кореневої шийки рослини.

Таким чином жоржини треба обкопати з усіх боків. Не можна витягувати бульби за стебла. Так їх теж легко пошкодити. Землю в обкопаному місці обережно розгрібають руками і виймають кореневу систему цієї осінньої квітки з ями. Потім легенько очищають бульби від землі, яка налипла. Можна їх і промити під проточною водою. Підгнивші частини і бульби зрізають ножем і, як і місця, пошкоджені паразитами, обробляють звичайною зеленкою. Довгі корінці бульб зрізаються секатором і теж обробляються зеленкою.

Зберігання жоржин узимку

Викопані бульби жоржин треба залишити під накриттям на свіжому повітрі (якщо ще немає морозів) або в прохолодному приміщенні приблизно на 3-4 дні. Їм потрібен час, щоб загоїти всі свої рани, висохнути і наростити грубішу шкіру. Бульби цих осінніх квітів зберігають у піску чи тирсі, контейнер з якими переносять в прохолодне приміщення (в умовах квартири жоржини успішно зимують на нижній полиці холодильника).

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *