Готуємося сіяти ранню капусту

Коли сіяти ранню капусту
Готуємося сіяти ранню капусту

Середню та пізню капусту можна сіяти у розсадниках відкритого ґрунту, а ось ранню – у теплицях, домашніх умовах. Сівбу можна проводити на початку лютого, а розсаду висаджувати з початку березня, вік розсади при цьому має становити 60 днів. На півдні капусту можна сіяти безпосередньо у ґрунт після 1 березня.

Розсаду капусти вирощують як із пікіруванням, так і без нього. Не можна загущувати посіви, оскільки це призводить до витягування підсім’ядольного коліна і спричиняє ураження рослин чорною ніжкою. У разі з пікіруванням насіння висівають у підноси чи неглибокі ящики з відстанню 1-2 см між насінинами, глибина загортання близько 1 см.

При вирощуванні без пікірування насіння сіють одразу в ящики шаром не менше 5 см, відстань між насінинами – 4-5 см. При цьому для подовження термінів збирання урожаю ранньої капусти насіння можна сіяти з інтервалом у 2-3 дні упродовж 12-15 днів.

До появи сходів (4-5 днів) посіви витримують при температурі 20-25 °С.

Після їх появи капусту на тиждень поміщають у прохолодне місце з температурою 6-10 °С. Згодом розсаду вирощують при температурі повітря 12-18 °С. Період початкового росту розсади припадає на лютий-березень, а у цей час світловий день короткий і багато похмурих днів. Ящики з розсадою треба ставити на сонячне підвіконня південного спрямування. У будь-якому разі її треба підсвічувати лампами денного світла так, щоб загальна тривалість світлового дня становила 12-14 годин. Для покращення освітлення треба в ящики з розсадою встановити світловідбивний екран, натягнувши для цього фольгу на картон. Знижена температура тримання капусти у комплексі з достатнім світловим режимом забезпечує одержання розлогої здорової розсади. Пікірують розсаду, коли у неї сформується 2-3 справжніх листки. Діаметр склянки – 4-7 см.

При вирощуванні розсади не можна зловживати поливами. Надмірне зволоження ґрунту спричиняє захворювання чорною ніжкою. Не можна поливати розсаду холодною, не відстояною упродовж доби водою. Температура її має бути не нижче 22-24 °С. Перед висадженням у ґрунт поливати розсаду небажано, оскільки злегка підв’ялі рослини менше ламаються від необережних дотиків. Та відразу після висадження її необхідно рясно полити теплою водою.

Рано висаджені рослини дають найбільш ранню продукцію. Однак слід мати на увазі, що через холод рання капуста може йти у стрілку, не формуючи при цьому головку. Тому частину розсади слід висаджувати після того, як устаткується тепла погода, або вкрити грядку лутрасилом.

Ранньостиглі сорти білокачанної капусти Червнева (рос. – Июньская), Золотий гектар, Подарунок, Діта, Дітмарська рання мають вегетаційний період від сходів до збирання урожаю 105-115 днів. Ще раніше урожай дають надранні гібриди Р1 Трансфер, Соло, Козачок, Експрес, Парел, а також давній німецький сорт Дітмаршер Фрюєр, які мають вегетаційний період 70-90 днів.

Володимир Соколенко, агроном

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *