Гра у футбол розвиває інтелект

футбол розвиває інтелект

Футбол сприяє підвищенню рівня інтелекту – до такого висновку прийшли вчені зі Швеції. Завдяки цій грі розвиваються ділянки мозку, що відповідають за планування й абстрактне мислення.

У дослідженні взяли участь футболісти різного рівня підготовки і люди, які не займаються цим видом спорту. Вони пройшли тест, який визначає навички у вирішенні проблем. З’ясувалося, що найвищі результати були у сильних футболістів, середні показали футболісти з нижчих дивізіонів. У людей, що не мають відношення до футболу, були найнижчі показники.

Гіпотеза у тому, що, з одного боку, людина не може стати хорошим гравцем без належних розумових здібностей, а з другого – їх можна підсилити за допомогою тренувань.

Крім того, гра у футбол допомагає нормалізувати тиск і зменшити ризик інсульту. Про це заявили данські дослідники. В їхньому експерименті взяли участь 33 чоловіки у віці 33-54 років, у яких була діагностована гіпертонія. Добровольців розділили на дві групи. Учасники першої протягом 6 місяців ходили на футбольні тренування (2 рази на тиждень), інші вели здоровий спосіб життя. Через півроку занять футболом у 75 % учасників дослідження зафіксована нормалізація артеріального тиску у межах здорового діапазону.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber