Гуси, гуси, гусенята

гуси, гусенята
Гуси, гуси, гусенята

Відомо, що яйцекладка у гусок починається наприкінці лютого – на початку березня. Тому дуже важливо взимку забезпечити їм повноцінний раціон.

На зиму на одного гусака залишають зазвичай три-чотири гуски. Все сімейство годують тричі на день.

Уранці птиці дають мішанку звареної картоплі, комбікормів, подрібненого сіна (найкраще – конюшинного) і пекарських дріжджів – усе це змочується молоком або сироваткою. Вдень гуси повинні знаходити у годівниці подрібнену моркву, присмачену олією. Додавати олію (чайна ложка у розрахунку на чотири голови) необхідно для того, щоб пташиний організм повнішою мірою засвоював каротин, який частково переходить у жовток яєць. Якщо у жовтках буде достатньо каротину, то гусенята з’являться на світ здоровими. Слід також згодовувати гусям подрібнені буряки і капусту.

На ніч птиця має отримувати у розрахунку на голову по 120 г пророщеного ячменю чи вівса. Робиться це так. Зерно насипають у ємність (із нержавіючого металу) та заливають слабким розчином марганцівки – тоді воно не закисне. Приблизно через добу воду зливають, а посудину ставлять у тепле місце. За чотири дні на зернах з’являються паростки. Такий корм містить багато вітаміну Е.

Пророщене зерно птиці згодовують, додавши до нього по дві краплі тривітаміну (у розрахунку на голову) і присмачивши його молоком. Одержувати цей корм гуси мають без обмежень. Обов’язково у пташнику повинне бути мінеральне підживлення, а саме річковий пісок, подрібнені яєчна шкаралупа і мушлі.

Після кожного прийому корму гуси п’ють воду. Її слід регулярно міняти, не зайве до неї додавати яблучний оцет (на літр води 3-4 ч. л.).

У холодну пору гуси повинні мати можливість вільно ходити по присадибній ділянці. І дуже доречним буде стіжок сіна неподалік пташника: гуси цілий день порпатимуться біля нього, шукаючи щось їстівне. Якщо випав сніг, то його потрібно прибрати навколо стіжка, щоб птахи могли підійти до нього.

Наприкінці зими, коли очікується кладка яєць, для гусок готують гнізда, перегороджують їх, щоб вони сиділи спокійно, не тривожили одна одну.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *