Гаджет – не іграшка і не нянька

Літо – це період відпочинку від школи, але в той же час і головний біль для батьків, які не знають, чим зайняти дитину. Буває, дорослі раді, коли діти під час канікул тихенько сидять собі за комп’ютерами чи з телефоном і не завдають клопоту. Але ця палиця має два кінці, і вона здатна боляче вдарити по здоров’ю дітей.

Діти і гаджети

Нинішні діти, ще не навчившись навіть говорити, уже в два-три роки з цікавістю бавляться додатками в смартфоні, дивляться мультики в Інтернеті, тягнуться до комп’ютерів. А батьки потурають дітям, віддавши дитину «цифровій няньці». Та минає час, і багато малюків, якщо забрати у них дорослу «іграшку», починають нервувати й вередувати. Однак психологи застерігають батьків, що вже у 12-13 років такі діти можуть почати страждати девіантною поведінкою, цифровою залежністю, не кажучи вже про сколіоз і хвороби очей.

Як же вирахувати норму: скільки годин щодня дитині можна проводити перед екраном? Це залежить від віку. Наприклад, дошкільнятам не рекомендується проводити за монітором більше однієї години щодень і сидіти за комп’ютером більше 20 хв. без перерв. Обмеження для старшокласників – 3 год. на день, але не більше 45 хв. за одну сесію.

При цьому мова йде про здорових дітей. А, скажімо, якщо малюк уже з раннього віку носить окуляри, страждає на гіперметропію, то сидіти перед екраном комп’ютера, телевізора дозволяється всього кілька разів на тиждень і тільки для того, щоб подивитися короткий мультик.

Тому по можливості варто організувати дитині влітку активний відпочинок. І не покладатися на гаджет, як на няньку.

«Погляд часу» №31-30.07.2020

Читайте також: Діти і гаджети: інструкція для батьків

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *