Гнотовий полив

Для тих, у кого з водою на ділянці проблеми, ґнотовий полив – ідеальний варіант. Він економічний і навіть допомагає у боротьбі з бур’янами.

Гнотовий полив рослин

Коли я організував такий полив на своєму городі, роботи на грядках стало набагато менше. Адже від гніту вода надходить безпосередньо до коренів овочевих культур, і засміченим травам волога майже не дістається. Через це вони ростуть погано, прополка потрібна рідше.

Візьміть використані пластикові пляшки (по 5 л або більше) і вкопайте їх на 1/4 або на 1/3 (щоб тільки не падали) уздовж посадок через кожні 1,5-2 м. Опустіть в ємності до дна кінці джгутів із вовняної тканини, ниток (попередньо змочивши їх). Протилежні кінці джгутів закопайте у ґрунт уздовж рядів рослин на 10-15 см у глибину.

Система працює просто: вода по джгутах надходить із бутлів у ґрунт. Оскільки зволоження відбувається на глибині, то з поверхні ґрунту волога практично не випаровується. Але для надійності присипте грядки шаром мульчі з компосту чи сіна завтовшки 3-5 см.

Воду в ємкості я доливаю 1 раз на тиждень, коли приїжджаю на дачу у вихідні. Хоча у принципі можна це робити і рідше, тому що до мого приїзду бутлі зазвичай спустошуються не більше, ніж наполовину.

«Уют» №27-1.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *