Ходьба – десять «за»
- Проста прогулянка пішки запобігає ранньому розвитку деменції, знижує ризик хвороби Альцгеймера і покращує психічне здоров’я у цілому. Крім цього, спостерігається зменшення психологічного стресу і високий рівень ендорфінів.
- Хоча здається, що очі ніяк не можуть бути пов’язані з ногами, ходьба сприятливо позначається і на їхньому здоров’ї. Вона також допомагає боротися з глаукомою, відновлюючи очний тиск.
- У питанні запобігання хворобам серця та інсульту прогулянка дозволяє знизити підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину і поліпшити циркуляцію крові.
- Ходьба збільшує приплив кисню у крові, сприяє тренуванню легенів, знижує рівень токсинів і завдяки більш глибокому та якісному диханню знімає симптоми деяких хвороб.
- Ходьба виявилася набагато ефективнішим засобом запобігання діабету, ніж біг. За піврічний період спостережень толерантність до глюкози у ходоків збільшилася у 6 разів у порівнянні з бігунами.
- Щоденна 30-хвилинна прогулянка не тільки знижує ризик розвитку раку кишківника у майбутньому, а й покращує травлення і позбавляє закрепів.
- Ходьба також сприяє поліпшенню м’язового тонусу і схудненню. Усього 10 тис. кроків на день можна прирівняти до тренування у спортзалі.
- Ходьба забезпечує гнучкість суглобів і навіть знижує ризик переломів. Регулярні прогулянки у помірному темпі мінімум по 30 хв. на день знизять біль і запалення суглобів.
- Ходьба може стати справжнім порятунком для тих, хто страждає від болю у попереку, виконуючи вправи з більш важким навантаженням. Ця вправа сприяєтиме активній циркуляції крові у хребті, покращить його гнучкість і поставу у цілому.
- Якщо прогулянка полегшує симптоми депресії у пацієнтів із серйозними депресивними розладами, просто подумайте, як легко можна за її допомогою привести думки в порядок, коли ви засмучені чи виснажені.
«УЮТ» №8-20.02.2020