Головний Іхтіандр

Актору Володимиру Коренєву виповнилося 80 років.

Перша ж роль у кіно виявилася для нього зоряною. Образ Іхтіандра у фільмі «Людина-амфібія» навіть зараз залишається своєрідною візитною карткою Володимира Коренєва, як кіноактора. Однак він сам вважає головним у своїй кар’єрі театр, якому віддав майже 60 років життя.

Головний Іхтіандр - актор Володимир Коренєв
Кадр з фільму «Людина-амфібія»

Він народився 20 червня, усього за рік до початку війни у Севастополі, в родині військового моряка, контр-адмірала Бориса Коренєва, який пройшов усю війну і лише після неї зміг возз’єднатися з сім’єю.

Батько його був неймовірно красивою людиною, до того ж надзвичайно обдарованим і артистичним. Він був добре освічений, говорив на кількох мовах.

Мама Ольга Коренєва була прекрасною господинею. І, незважаючи на те, що сім’я після війни увесь час кочувала слідом за батьком з однієї морської бази на іншу, всюди примудрялася створити домашній затишок.

Через нескінченні переїзди Володю і його старшу сестру Наташу кілька років виховувала бабуся. І лише коли батьки після війни оселилися в Ізмаїлі, невеликому містечку в Одеській обл., вони змогли забрати дітей до себе. Володимир Коренєв багато років згадував, яке це було чарівне місто і як в голодні післявоєнні роки його захоплювали щедрі плоди тих місць: солодкий тутовник, волоські горіхи, великий виноград, дивовижна черешня, величезні кавуни. А ще актор згадував гострий запах, що йшов з усіх дворів восени, коли починали солити капусту.

А потім сім’я знову переїхала – на цей раз у Талін. У ті роки школяр Володя по-справжньому захопився читанням. Тим більше, що в будинку, де жили Коренєва, була бібліотека, звідки він черпав книги, поки не перечитав усю доступну російську і зарубіжну класику.

Батько Коренєва хотів, щоб син пішов по його стопах і став військовим моряком, але юнак мріяв про сцену і поїхав до Москви. Там він із першої спроби вступив до ГІТІСу, в майстерню знаменитої театральної актриси Ольги Андровської. Вона відразу оцінила його театральне обдаровання, освіченість, прекрасні зовнішні дані і деяку нетутешність: він якось інакше, ніж усі, по-особливому рухався. Це приваблювало і заворожувало, відкривало простір для різних амплуа – від дивака не від світу цього до захопленого героя-коханця.

Уже на першому курсі Володимир познайомився зі своєю майбутньою дружиною Аллою Константиновою. У той час Алла навчалася на третьому курсі, однак до початку навчання запізнилася, оскільки знаходилася на зйомках в Одесі. А коли повернулася, то однокурсниці відразу розповіли їй про те, що в ГІТІСі з’явився першокурсник незвичайної краси. Однак при першій зустрічі Володимир не справив на неї великого враження, на той час у неї вже був наречений.

Однак пізніше вона переконалася, що Володимир не тільки красивий, але ще і надзвичайно цікава і розумна людина. У нього була феноменальна пам’ять, помножена на завзятість і любов до читання. Він напрочуд добре розповідав і писав, і все це разом зачарувало дівчину. У них зав’язався роман.

Цьому роману судилося зазнати серйозних випробувань. Коли Коренєву був усього 21 рік, він знявся в ролі Іхтіандра у фільмі «Людина-амфібія», який зробив молодого актора шалено популярним. Про такий старт кар’єри можна було тільки мріяти!

Фільм «Людина-амфібія»
Кадр з фільму «Людина-амфібія»

Фільм мав шалений успіх. Його подивилося 65,5 млн глядачів. У наслідування Іхтіандрові останнім писком моди стали білі штани, довге волосся і шийні хустки.

Випробування славою виявилося дуже непростим для молодого актора.

«Я тоді дуже злякався, – розповідав в одному зі своїх інтерв’ю Володимир Коренєв. – Така хвиля успіху! Найнебезпечніше, звичайно – жінки».

Коли Володимир став отримувати мішки листів від шанувальниць, Алла Константинова, оцінивши те, що відбувається, поставила питання руба: «Або ми одружуємося, або розлучаємося». На щастя, вони одружилися, і Коренев потім не раз говорив, що це головна удача його життя. Оскільки з дружиною вони не розлучаються все життя, майже 60 років разом виступають на сцені театру ім. Станіславського. У цьому ж театрі пізніше стала працювати і їхня дочка Ірина. А ось онук Єгор вступив до Вищої школи економіки.

Актор Володимир Коренєв

Володимир Коренєв знявся більш, ніж у семи десятках фільмів. Незважаючи на безліч робіт у кіно, Володимир Коренєв завжди говорив, що він – театральний артист по переконанню, а кіно – це випадкові епізоди у його біографії.

 «Погляд часу» №43-20.08.2020

Читайте також: «Екіпаж»: історії зі зйомок

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *