Гормональні спіралі та зміни в грудях

Хочу поділитися новими даними про прогестіни. Якщо ви відкриєте на сторінці виробників прогестинів (синтетичні прогестерони, а вони тепер всі синтетичні) детальний опис їх продуктів (99,99 % ніколи не відкриють, включаючи лікарів), виробник нікого не обманює, а щоб не відповідати за неправдиву інформацію, дуже чітко пише, що прогестини беруть участь у етіології (тобто, причинно-наслідковому зв’язку) виникнення раку молочної залози.

Гормональні спіралі та зміни в грудях

Іншими словами, естрогени, прогестерони, тестостерони та низка інших гормонів є канцерогенами. Здивовані? Буквально днями на Radiological Society of North America 2021 Annual Meeting виступала Др. Ліза Хаск, де вона навела дані про те, що внутрішньоматкова гормональна система (гормональні спіралі), що містить левоноргестрел, викликає так зване фонове посилення паренхіми молочних залоз, яке можна виявити на МРТ.

Дослідження проводилися у двох груп жінок, без і з системою, причому видалення чи введення гормональної системи мало бути не раніше 4 тижнів до МРТ.

Жінки у дослідженні були здоровими і не страждали на рак молочної залози у минулому та сьогоденні. Скани грудей повторювалися через 27 місяців.

Лікарі виявили, що зміни у грудях на фоні гормональної терапії комплексні та непередбачувані та картина МРТ змінюється, що важливо враховувати для оцінки ситуації.

А вам варто замислитися, наскільки показано вам гормональне лікування. Якщо призначають усім, це не означає, що ви хворі, і ви – не виняток.

Олена Березовська, лікар-гінеколог

«Уют» №25-16.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *