Готуємо льох для зберігання урожаю

Якщо ви побачили на стінах льоху краплі води, це означає, що у приміщенні підвищений рівень вологості. На це може також вказувати затхлий, спертий запах. Щоб вогкість не переросла у велику проблему, потрібно починати з нею боротися при появі перших ознак.

Готуємо льох для зберігання урожаю

Приберіть із льоху усе сміття, що залишилося з минулого року. Винесіть на свіже повітря ящики, полиці, стелажі, кошики і т. п. Для дезінфекції обробіть поверхні усіх полиць, ящиків розчинами мідного купоросу чи формаліну.

Відкрийте навстіж усі двері та люки і провітрюйте льох доти, доки не зникне запах вогкості.

Щоб надалі підтримувати у приміщенні нормальний рівень вологості, поставте у різних місцях льоху ємності з вугіллям і сіллю. Ці природні адсорбенти будуть вбирати зайву вологу і тим самим робити повітря більш сухим. Не забувайте регулярно замінювати їх після того, як вони просочаться рідиною. Зробити стіни більш сухими допоможе також їх побілка вапном.

Якщо у льоху постійно вогко і погана вентиляція, там може з’явитися цвіль та інші грибки. Якщо ви виявили їх сліди, відразу розпочніть дезінфекцію – знищення усіх збудників інфекцій. Спочатку візьміть щітку і видаліть звідусіль цвіль. Потім обробіть усі очищені поверхні. Є кілька варіантів. Наприклад, ефективний засіб для дезінфекції стін і стелі – розчин мідного купоросу і вапна. Якщо стіни у вас цегляні, то використовуйте 5 %-й розчин мідного купоросу. Дерев’яні перекриття краще знезаражувати більш концентрованим – 10 %-м. Наносити розчин можна валиком або пензликом. У тих місцях, куди цими інструментами не дістатися, використовуйте пульверизатор. Після виконання робіт льох потрібно обов’язково провітрити.

Дуже добре для боротьби з грибком підійде сильний розчин марганцівки. Обробіть ним стіни, стелажі, а потім добре все просушіть. Розведену марганцівку потрібно використовувати відразу після приготування, тому що вона дуже швидко розкладається і стає не ефективною.

Для боротьби з цвіллю і грибками у льоху використовуйте негашене вапно. Візьміть кілька кілограмів цієї речовини, насипте у відро і поставте посередині льоху. Закрийте усі вентиляційні отвори та люки. Налийте у відро води і швидко залиште приміщення, щільно закривши за собою двері. Через 3 дні поверніться і влаштуйте провітрювання.

Закладати овочі на зберігання у льох після такої обробки можна не раніше, ніж через місяць. Із цієї причини застосовувати таку міру дезінфекції потрібно заздалегідь.

Одним із найдієвіших способів боротьби з цвіллю вважаються сірчані шашки. За умови їх використання потрібно бути дуже обережними і діяти згідно з інструкцією. Роботу слід проводити у захисних рукавичках і респіраторі, щоб уникнути потрапляння отруйних речовин в організм.

Щоб захистити льох від гризунів, закрийте вентиляційні отвори металевою сіткою. Миші не люблять запах нафталіну і деяких трав, наприклад, пижми і чорнокореня. Пучки цих рослин, розкладені всюди, змусять гризунів покинути ваші володіння.

«Уют» №35-26.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *