Готуємо виноградник до зимівлі

Потрібно щоб виноград не тільки пережив холодну пору року, але і зберіг бруньки для врожаю наступного року. Частенько буває, що у одного виноградаря посадки переживають зиму без втрат, а на сусідній ділянці виноград вимерзає або випріває. Багато в чому це залежить від підготовки виноградника до холодів.

Обрізка виноградника

Один із найголовніших заходів – видалити тонку зелену (нестиглу) лозу після збирання урожаю. Внаслідок цієї операції кущі отримають більше сонячного проміння, а лоза, що залишилася, достигне, матиме вже не зелений, а коричневий колір. Якщо пагін зігнути, він буде злегка потріскувати. Таку лозу й залишайте на плодоношення.

А що робити, коли на кущах виросли лише тоненькі пагони? Навесні, коли минуть приморозки, на кущі слід залишити 1-2 пагони, щоб він не ріс «вінком». Це дасть змогу лозі, що залишилася, вчасно достигнути і добре перезимувати. До наступного року потрібно, щоб достигли 2-4 вічка. Решту видалити.

Для кращого розвитку і плодоношення на дорослому кущі щорічно слід видаляти 4/5 усієї лози. А якщо цього не зробити, то скільки вологи зайві пагони заберуть у плодоносних гілок!

Обрізка виноградника

Запам’ятайте ще одне. Загущені кущі винограду частіше уражують хвороби. На них погано розвиваються квіткові вічка, листя не отримує належної кількості сонячного світла. У результаті знижується урожайність, а лоза не встигає вчасно дозріти та гине взимку.

Якщо лозини за вегетаційний період виросли завдовжки 2,5-3 м і завтовшки 7-10 мм (як олівець) або товщі, то їх слід обрізати на 7-10 вічок. Сильніші лозини (товщина 10-12 мм) – на 10-12 вічок. Усі слабші видалити. Середнє навантаження на 5-річний кущ – 6-8 лозин. Загальна кількість вічок повинна бути 45-55.

Дотримуйтеся цих порад, і виноградні кущі віддячать вам гронами смачних і цілющих сонячних ягід.

Полив виноградника

Якщо осінь була суха, за 2 тижні до укриття треба зробити вологозарядковий полив винограду.

Укриття виноградника від морозів
Укриття виноградника від морозів

Стебла на кущах слід зв’язати в пучки рівномірно на обидва боки. Обробити 3 % бордоською рідиною, а якщо її немає – вапном. Викопати неглибокі рівчачки, вкласти туди пучки і пришпилити дерев’яними чи металевими гачками.

Старий кущ від такої процедури може зламатися. Щоб цього не сталося, лозу, старшу 2-річного віку, підв’язують похило до землі, а потім укривають. Ту, що гнеться погано, слід обгорнути папером, а зверху ще й чорною поліетиленовою плівкою, щоб не було щілин і протягів.

Лозу в рівчачках слід вкрити руберойдом. Краї присипати землею, можна обкласти дошками чи притиснути до ґрунту шматками цегли.

«Погляд часу» №47-19.11.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *