Хто й чому може втратити земельні паї

Земельні паї

Уряд дав українцям п’ять років на оформлення юридичних прав на їхні земельні паї. До 1 січня 2025 року всі власники незатребуваної земельної ділянки (паю) або їх прямі спадкоємці повинні оформити право власності на земельну ділянку.

Якщо ця вимога не буде виконана, вважатиметься, що власники ділянок автоматично відмовилися від землі. Відповідні зміни передбачені у ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Раніше 1 січня нинішнього року набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Нові зміни у законі:

– введення права орендарів на обмін земельними ділянками без згоди орендодавця (за умови їх приблизної рівнозначності й дотримання встановлених умов);

– встановлення першочергового права на оренду земельних ділянок одного масиву (отже великі с/г підприємства зможуть відразу отримувати значні площі землі в одній місцевості, а не набирати земельні ділянки в оренду вроздріб);

– закріплено поняття «незатребувана земельна частка (пай)», до якої зараховуються всі земельні частки (паї), на які власникам було видано свідоцтва (сертифікати), але не були виділені у натурі (на місцевості), згідно з новим законодавством.

«Погляд часу» №47-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *