І розсаду плекайте, і грядки засівайте

Квітень – місяць дуже мінливий. Відтак важливо стежити за погодними умовами та, виходячи з цього, планувати городні роботи. У квітні триває догляд за розсадою. Ранню вже можна пікірувати та загартовувати.

У відкритий ґрунт висівають насіння городніх культур (шпинату, кропу, петрушки, руколи, салату, редиски, редьки, моркви, гороху, часнику та цибулі). У цей час важливо правильно підготувати ґрунт під посадку.

Ділянки перекопують з одночасним удобренням. Органіку важливо відразу ж загорнути у ґрунт, щоб не втрачалися поживні речовини. Весняне перекопування не таке глибоке, як осіннє. Копати потрібно з перегортанням земляного пласта, щоб можна було вибрати кореневища бур’янів та личинки шкідників.

Огляньте грядки з озимим часником. Підживіть азотними добривами (на 1 м² – 1 ст. л. сечовини). Навесні активно нарощує зелену масу ревінь. Ця культура споживає багато азоту. Тож підживіть і її цим елементом (на 1 м² – по 1 ст. л. аміачної селітри чи сечовини та повного мінерального добрива).

Ближче до кінця місяця розпочинається чи не найважливіший «ритуал» – посадка картоплі. У кожну лунку при посадці можна покласти трохи деревної золи, лушпиння цибулі (не лише підживлює, а й відлякує шкідників), з міндобрив – нітроамофоску (трохи менше 1 ч. л.).

Підживлюйте дерева та захищайте їх від хвороб
Підживлення дерев

У квітні триває активна посадка плодових дерев і кущів. Можна розмножувати ягідники відводками. Не забувайте регулярно зволожувати місця, де укорінюються відводки. Внесіть добрива у пристовбурні круги, перекопавши їх. При цьому пам’ятайте, що основна маса всотуючих корінців розташована близько до поверхні ґрунту. Підживити дерева можна аміачною селітрою (30-50 г на 1 м²) або пташиним послідом (150-200 г на 1 м²).

Не завадять підживлення і садовій суниці. У відрі води розчиняють 1 ст. л. нітроамофоски та виливають під кожний кущ по 0,5 л. За сприятливих погодних умов прищеплюйте дерева. Якщо не зробили раніше, уважно огляньте плодові, виріжте та спаліть пагони, уражені шкідниками. Якщо є необхідність обробити дерева бордоською рідиною, концентрація розчину після набубнявіння бруньок має становити не більше 1 %. Залізний купорос у цей період також готують слабшої концентрації – не міцніше 1-2 %.

Заселіть клумби квітами
Посадка квітів на клумбі

На клумбах обріжте торішнє листя на багаторічних рослинах (гортензіях, півоніях, ірисах та інших). Особлива увага – трояндам.

Порада: обрізаючи пагони, звертайте увагу на те, в який бік дивиться брунька, на яку виконується обрізування. У цей бік і ростиме новий пагін. Краще, щоб він дивився назовні, а не загущував кущ. Після цього підживіть. Найбільше «смакує» трояндам деревна зола.

Триває активна висадка декоративних чагарників. Можна розсадити багаторічні квіти: примули, флокси, хости, лілійники, астильби, хризантеми.

Ближче до кінця місяця висівають багаторічники, висаджують бульби гладіолусів та жоржин. Невеличку латку виділіть під посів квіткових рослин, що у сезон захистять город від шкідників та хвороб: чорнобривців, хризантем, календули, піретруму та ін.

Виткі багаторічники (клематиси, декоративну жимолость та інші) спрямовують на опори. Можна підживити їх аміачною селітрою з розрахунку 20 г на 1 м².

 «Погляд часу» №15-08.04.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *