І знову мурахи…

боротьба з мурахами
І знову мурахи…

«Погляд часу» №22-2019

Від мурах на ділянці багато бід. Боротися з ними складно, а іноді й марно: виведеш в одному місці, вони поселяються в іншому. Але, безумовно, щось робити треба.

Зазвичай садівники-любителі використовують ті ж засоби, що і для боротьби з побутовими мурахи – отруєні приманки з бурою чи борною кислотою.

Для цього треба розчинити у склянці води 1 ч. л. кислоти і 3 ч. л. цукру. Грудочки вати, змочені цим розчином, розкласти навколо мурашника чи на їхніх стежках.

Мурахи-фуражири гинуть від цих кишкових отрут уповільненої дії не відразу, а встигають передати їх матці і личинкам.

Іноді буває досить лише відлякуючих заходів. Верхню частину гнізда перекопують і посипають або поливають чимось, що різко пахне, наприклад, гасом. Кажуть, що хороші результати бувають при засипці гнізд золою. Але мурахи у цьому випадку просто перебираються на нове місце. І ще вважається, що не люблять вони часник, що нібито він рятує від них дерева. Останнє легко перевірити.

А в одному зі старих журналів була така порада: якщо не можете позбутися мурах – покладіть на місце їх проживання зіпсований лимон. А гніздо облийте окропом. Може, цей засіб підійде?

Кажуть ще, що добре допомагають і дріжджі, розчинені в сиропі. Мурахи поїдають цю суміш і через деякий час гинуть.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *