Ідеальна дитина – товстун?

дитина товстун

Пропонуючи онукам калорійні солодощі, бабусі не замислюються, що приносять дитині одну тільки шкоду.

Кожна бабуся повинна пам’ятати: змушуючи дитину з’їсти ще ложечку за маму чи тата, вона надає їй ведмежу послугу. До такого висновку прийшла група вчених.

Протягом тисячоліть головним ворогом людства був голод. У цих умовах прагнення бабусь нагодувати чадо калорійною їжею допомагало потомству вижити. Але у сучасному світі, де здоров’ю загрожує не голод, а надлишок калорій, така тактика вже не приносить користі. Однак людям похилого віку (а багато хто з них ще пам’ятають, що таке голод) уже складно змінити модель поведінки. Як показують дослідження, бабусі пишаються своїми товстими онуками, вважаючи, що зайві кілограми – ознака того, що діти живуть щасливо і благополучно. Тому, згідно з даними вчених, якщо дитина перебуває під опікою бабусі, це підвищує ризик розвитку ожиріння на 31 %.

Звички дітей, як правило, формують їхні батьки. Соціологи звернули увагу, що дідусі та бабусі поступово перетворюються у ключових гравців сучасної сім’ї. Якщо раніше роль представників старшого покоління часто вичерпувалася фразою “Їсти подано!”, то тепер вони приймають куди більше участі у житті своїх онуків. Це пов’язано з тим, що значно збільшилася кількість батьків-одинаків, а у повних сім’ях жінки усе частіше прагнуть реалізувати себе на роботі, а не у ролі мами.

Складно знайти бабусю чи дідуся, які б чітко слідували інструкціям, залишеним мамами і татами перед виходом на роботу. Жалісливі люди похилого віку є чудовим об’єктом маніпуляції з боку кмітливих карапузів. Вони знають: варто надути губки і влаштувати істерику, як їм тут же запропонують смачне печиво чи солодкий пиріжок. А панічна думка про те, що під час прогулянки дитина може загубитися у парку чи на вулиці, буквально паралізує старших. Тому вони вважають за краще, щоб онуки більше часу проводили під “домашнім арештом” – тут із їх улюбленцями точно нічого не станеться.

У результаті діти, що знаходяться під наглядом дідусів і бабусь, частіше набирають зайву вагу і відчувають нестачу фізичної активності.

У результаті діти, що знаходяться під наглядом дідусів і бабусь, частіше набирають зайву вагу і відчувають нестачу фізичної активності.

Однак дослідники підкреслюють, що рекомендації по обмеженню спілкування між онуками та їхніми предками категорично недоречні. Оскільки не можливо переоцінити доброчинну роль старших у житті їх маленьких нащадків. Здається, користь від турботи й емоційного спілкування між ними у тисячі разів переважає шкоду від зайвого бутерброда.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber