Ігри, які допоможуть вирости дітей емоційно сильними

Один з основних видів діяльності дітей дошкільного та молодшого шкільного віку – гра. Через гру діти пізнають світ. А дорослі можуть використовувати гру в навчальних і виховних цілях. Розповімо про ігри, які розвивають у дитині емоційну силу.

Ігри які розвивають у дитині емоційну силу

Такі ігри більше підійдуть для діток від 6 років. Вони навчать вашу дитину відстоювати свою точку зору, стати наполегливою, а також розвинути логіку й уяву.

Доведи свою правоту

У цю гру краще грати з друзями. Дітей потрібно розділити по парах. Один задає іншому питання. Наприклад, який останній мультик дитина дивилася. Той відповідає – «Шрек». Перша дитина починає знецінювати мультик: «він дурний, він нецікавий, його не потрібно дивитися і т. д.». Завдання дитини довести, що цей мультик, книга, предмет – цікавий.

Що розвиває? Вчить міркувати, наводити аргументи і відстоювати свою точку зору.

Пастка

У цю гру потрібно грати групою дітей. Кожен учасник повинен придумати якесь завдання ведучому. Наприклад, заспівати, станцювати, кукурікати. Тут починається найцікавіше, дитина повинна сама виконати своє завдання (про це ми не говоримо спочатку). Хто намагався зганьбити ведучого, сам буде виконувати ту ж роль.

Що розвиває? Командну роботу, довіру і повагу до інших людей.

Повітряна куля

Грайте у цю гру з дитиною вдвох. Запропонуйте малюкові надути кульку. Далі він повинен здути кулю ротом, не розмикаючи губ, повільно впускаючи повітря в себе.

Що розвиває? Навички заспокоєння у складні моменти.

Комплімент одне одному

У цю гру потрібно грати з кількома дітьми. Дітки сідають у коло. Вони повинні сказати сусідові комплімент. Часом малюкам складно підібрати гарні слова. Тоді ми задаємо навідні запитання. Той, кому зробили комплімент, повинен подякувати.

Що розвиває? Підвищує самооцінку, розвиває шанобливе ставлення до інших, вчить помічати гідності інших дітей.

Що трапилося?

Підберіть картинки з різними життєвими ситуаціями. Наприклад, на зображенні людина плаче або в руках медаль. Запитайте дитину, що сталося? Що передувало події? Як ми можемо підтримати людину?

Що розвиває? Вчить дитину логічно мислити і навичкам підтримки у складні хвилини.

«Уют» №44-28.10.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *