Індик холоду не боїться, а проте…

Індики вважаються відносно морозостійкими птахами, які можуть витримати зниження температури до -15 °С. При такому морозі їх навіть рекомендують вигулювати не менше 1 години.
Якщо умови надворі більш комфортні, то прогулянку можна збільшити до 2-3 годин. Однак місце вигулу має бути розчищеним від снігу, позаяк у птахів дуже чутливі ноги. У снігу вони швидко замерзають і можуть захворіти.
Температура у приміщенні, де утримуються індики взимку, повинна бути +1-3 °С. Дуже важливо забезпечити птахів сухою теплою підстилкою. Тобто, на підлозі обов’язково має лежати товстий шар соломи, торфу чи тирси. Щоб уникнути сирості та бруду, солому замінюють раз у 10 днів, інший наповнювач – раз на 3 тижні.
Щоб узимку несучість домашніх індичок не падала, а самці продовжували виконувати свою роботу, потрібно організувати правильне освітлення пташника. Якщо у приміщенні передбачені вікна, то при утриманні тільки молодняку можна обійтися без додаткового освітлення. Для дорослих птахів лампи необхідні навіть при наявності вікон. Якщо стіни пташника глухі, то приміщення з молодняком освітлюють близько 7 год., а з дорослою птицею – до 14 год. на добу.
Узимку індики часто страждають від паразитів у пір’ї.
Щоб уникнути цієї напасті, обов’язково залишайте у приміщенні посуд, наповнений попелом і піском. Пернаті використовують пісочнозольну ванну для профілактики і боротьби з паразитами.
Що стосується зимового раціону, то у холодну пору року птахи витрачають більше енергії, оскільки їм постійно треба себе зігрівати. Із настанням холодів для індиків потрібно встановити триразове харчування. Вранці і ввечері їм дають зерно і комбікорм, а вдень – вологі мішанки чи соковиті корми. У холодний період у раціон необхідно включати кукурудзу, ячмінь і пшеницю, оскільки у них багато клітковини і вуглеводів. Великої різноманітності соковитих кормів узимку немає. Як варіант можна давати подрібнену моркву, перетертий буряк, сухі трави (у розпареному вигляді). Жолуді, каштани і гілочки хвойних дерев зазвичай використовують як добавку до вологих мішанок, а не як самостійний корм.
Не забувайте, що індики, як і кури, постійно видзьобують дрібний гравій і камінчики. Тому окремо від корму насипайте у коритце подрібнений черепашник, крейду і деревне вугілля. Це необхідно для травлення.