Інтер’єр за типом темпераменту

З часів Гіппократа люди діляться на певні типи темпераменту: холерики, сангвініки, флегматики й меланхоліки, а фахівці з дизайну радять використовувати цю класифікацію для оформлення приміщень.
Сангвінік
Для енергійних і життєрадісних сангвініків оптимальним варіантом інтер’єру буде стиль, у якому мінімальна кількість меблів і багато вільного простору. Якщо кімната невелика, то її можна візуально розширити за допомогою настінних дзеркал. Що стосується колірної гамми, то сангвініку буде комфортно в кімнаті, в обробці якої використовуються яскравий помаранчевий і жовтий кольори. Для сангвініка вибір певного стилю не має особливого значення.
Холерик
Холерик відрізняється живим, імпульсивним характером. Тому в інтер’єрі слід дотримуватися спокійних зелених відтінків. Холерик буде відчувати себе комфортно в кімнаті, оформленій із використанням оздоблювальних матеріалів кольорів хакі, бірюзових і голубуватих відтінків. Стиль можна застосувати як кантрі, так і хай-тек. Головне – дотримуватися простоти в оформленні та чіткості ліній.
Меланхолік
Меланхоліку важливо відчувати себе у своєму домі захищеним. Приказка «Мій дім – моя фортеця» в повній мірі відображає ставлення меланхоліка до житла. У його оселі повинні бути затишні місця, де він має можливість усамітнитися. Кольори в інтер’єрі меланхоліка: бежево-коричнева гама, акварельно-рожева, палевий колір. Але при цьому в робочому кабінеті меланхолік буде почуватися комфортно, якщо оформити його у яскравих, насичених відтінках – це дозволить підняти працездатність.
Кращий стиль для меланхоліка той, який передбачає багато деталей і елементів, наприклад, у стилі бароко.
Флегматик
Флегматикам потрібна стабільність, тому вони вважають за краще масивні меблі. Колірна гамма – усі відтінки синього, коричневого й сірого. Робочу зону краще оформити яскравими кольорами, а стиль – етно. Відзначимо, що психологами давно доведений вплив на людину обстановки, яка його оточує, тому слід дотримуватися рекомендацій фахівців при облаштуванні свого житла.