Ірма Вітовська

Ірма Вітовська
«На акторів я завжди дивилася скептично»

Ірма Вітовська – актриса українського театру і кіно. Однією з найвідоміших її робіт є комедійний телесеріал «Леся + Рома», у якому вона зіграла роль головної героїні. Зйомки тривали три роки. У 2016 р. вона була удостоєна звання «Заслужена артистка України».

Майбутня актриса з’явилася на світ у Івано-Франківську 30 грудня 1974 року. У дитинстві дівчинку цікавила історія та археологія. Вступ до театрального не був запланованим. Вибір швидше був спровокований мамою, а саме дерзання і старання – батьком. В юності Ірма захоплювалася історією, хотіла вступити на істфак, її приваблювала археологія. «На акторів я дивилася якось скептично», – розповідає актриса.
Це змусило її вступити на історичний факультет у рідному місті. В університеті дівчина брала активну участь у театральних постановках. Дівчина переїхала до Львова, і в 1998 р. випустилася з Державного музичного інституту, в якому вона навчалася на курсі українського режисера Богдана Козака «Драматичний театр». У тому ж році почала служити в Київському «Молодому театрі». У даний час Ірма Вітовська все ще там працює.
Після закінчення вузу про дівчину заговорили як про обдаровану, яка досконально володіє своєю професією актриси. Вітовська здатна прикрасити будь-яку виставу своєю природною ліричністю, кокетливістю і задерикуватістю. Режисери із задоволенням пропонують Ірмі головні жіночі ролі. Амплуа Вітовської – інженю-кокет, незважаючи на те що вона грала комедійні, гротескні й трагічні ролі.

«Як з Івано-Франківська я потрапила в Київ …»
– Коли я вчилася на четвертому курсі Львівської Національної музичної академії, ми приїхали до Києва на фестиваль «Березіль», де посіли перше місце. На тому показі якраз був присутній Станіслав Мойсеєв (екс-художній керівник «Молодого театру», нині очолює Театр ім. Франка). Побачивши мою гру, він запросив мене до свого театру. Правда, коли ми прийшли до нього в кабінет із моїм педагогом Богданом Миколайовичем Козаком, Станіслав Анатолійович здивовано і навіть трохи розчаровано сказав: «У виставі вона здавалася високою, а насправді така маленька!» – «Не хвилюйтеся, на сцені Ірма витягується!» – заспокоїв мій викладач. Тобто коли я закінчувала навчання у Львові, то вже знала, що мене забирають у «Молодий театр». На той момент мені було 23 роки, – згадує актриса.
Ірма неодноразово брала участь у міжнародних театральних фестивалях, завдяки яким у неї є кілька персональних нагород. Також артистка пробувала себе в ролі телеведучої українського каналу IСТV і працювала над проектом «Шлюбні ігри, або Номер для молодят». Крім акторського таланту у Вітовської є ще й вокальний. Так, беручи участь у пісенному конкурсі «Народна зірка» на ТРК «Україна», Ірма дійшла до фіналу.

Театральні роботи
За всі роки, починаючи з кінця дев’яностих, артистка встигла зіграти Любу в постановці «Житіє простих», Еллі в «Чарівнику смарагдового міста» і подвійну роль Крістін і Лулу в спектаклі Ж. де Летроза «Малюк».
За роль Русалоньки в постановці режисера Є. Курмана Ірма Вітовська в 2001 р. була номінована на кращу жіночу роль премії «Київська пектораль».
Її останніми театральними роботами є спектаклі «Сталева Воля», «Король і морква», «Жінки і війна». У 2007 і 2015 рр. Вітовська працювала над благодійними постановками «Допомогти так легко, або Звідки беруться діти?», а також «Оскар і рожева пані».

Діяльність у кіно
Дебютною картиною артистки стала воєнна драма «Нескорений» у 2000 р. Зараз фільмографія актриси налічує більше двох десятків фільмів і телесеріалів. Найбільш цікавими і популярними по праву вважаються картини «Трубач», «Кам’яний гість», «Донечко моя», «Залізна сотня», «Спокута», «Територія краси», «Папа напрокат» і «Останній москаль».
Що стосується телесеріалів, у зйомках яких брала участь Ірма Вітовська, то популярністю в глядачів користуються «Нюхач», «Лабіринти брехні», «Ангел-охоронець», «Лист очікування» і «Акула».
Окремо варто сказати про міні-серіалі «Метелики», який вийшов до 27-ї річниці техногенної аварії в Чорнобилі. До речі, сюжет цієї картини заснований на реальних подіях. Останніми кінороботами артистки стали фільми «Особистий інтерес» і «Казки старого мельника».
Ірма Вітовська також часто задіяна в озвучуванні мультфільмів. Її голос можна почути в повнометражному фільмі для дітей «Бабай», у першій і другій частинах мультиплікаційного фільму «Мінлива хмарність, можливі опади у вигляді фрикадельок», а також «Лоракс», «Вольт», «Лисиця-сирота», «Телепузики» і «Гора самоцвітів».

Особисте життя
Ірма Вітовська була одружена з театральним актором Володимиром Кокотуновим. Вона вийшла за нього, коли їй виповнилося 23 роки. У 2011 році Ірма народила синочка Ореста-Миколая.
«Ми охрестили його в честь Миколи Чудотворця. Але так як я завжди мріяла назвати сина Орестом, вирішили дати подвійне ім’я».
Коли малюкові було всього чотири місяці, актриса вже почала зніматися в новому серіалі. Поки Вітовська працювала, за дитиною дивився її чоловік Володимир Кокотунов.
За свою кар’єру актриса зіграла більш ніж в 40 спектаклях, знялася більш ніж в 30 фільмах.
Ірма Вітовська – активістка Революції гідності, учасник усіх українських акцій протесту.
Після російської збройної агресії проти України Ірма Вітовська відмовилася від співпраці з російськими кіновиробниками.
Зараз Ірма заміжня вдруге.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber