Історія кохання Софії Ротару і її чоловіка Анатолія Євдокименка

У 2021 р. Софія Ротару відзначала би 53 роки спільного життя зі своїм чоловіком. На жаль, найдорожчої людини у житті співачки не стало ще в 2002 р. Її чоловік, Анатолій Євдокименко, прожив усього 60 років.

Софія Ротару і її чоловік Анатолій Євдокименко
Кохання на все життя

Скільки б не приписували Софії Ротару помилкових романів, до сьогодні виконавиця хіта «Червона рута» залишається вірна покійному чоловікові і навіть не думає про повторне заміжжя. Разом вони прожили 34 роки. У шлюбі Анатолія та Софії народився син Руслан, а історія їх кохання почалася ще у середині 60-х рр.

Як усе закрутилося

Уперше Євдокименко побачив свою любов у 1965 р. на обкладинці журналу «Україна» (тоді Софії Ротару було 17 років). Солдат із Чернівців (Анатолій у той час проходив строкову військову службу) всім показував дівчину на обкладинці і пишався тим, які красуні живуть у нього на батьківщині. Він пообіцяв собі знайти цю красуню і домогтися її приязності.

Їхня зустріч усе-таки відбулася. Євдокименко ходив до гуртожитку, де жила майбутня зірка, але довгих два роки Ротару залишалася холодна до Анатолія і не надавала значення його залицянням, а на побачення відправляла своїх подружок.

Службовий роман?

Крім того, Анатолій був шанувальником її творчості і хотів разом із нею створити власний ансамбль. Уже потім він став продюсером співачки: організував гурт «Червона рута» і робив постановки концертних програм.

22 вересня 1968 р. – найщасливіший день у житті Софії Ротару й Анатолія Євдокименка. Три дні поспіль звучали у буковинському селі по черзі то українські, то молдавські пісні та тости на честь молодих.

Після того молодята вирушили до Новосибірська, де проходив практику Анатолій на заводі. Свій медовий місяць Анатолій Євдокименко і Софія Ротару провели в заводському гуртожитку, але, здається, їм у той час було все одно, де знаходитися. Головне – разом. І згодом, коли подружжя повернулося до Чернівців, їх не бентежили ні аскетичні побутові умови, ні безгрошів’я. Вони йшли до своєї мети рука об руку.

У світі Анатолій Євдокименка відомий, як чоловік знаменитої співачки Софії Ротару. Але багато в чому своїм успіхом артистка зобов’язана саме йому! Нагадаємо, у свій час Ротару була однією з найпродуктивніших виконавиць, яка давала рекордну кількість гастролей. Увесь цей час від неї ні на крок не відходив люблячий чоловік.

Софія Ротару з чоловіком і сином
Софія Ротару з чоловіком і сином
Культова пара

У середині 70-х рр. сім’я перебралася з Чернівців до Криму за порадою лікаря Софії Ротару. У співачки починалася астма і була потрібна зміна клімату. А в 1984 р. у результаті серйозних перевантажень виконавиця прямо на сцені раптом втратила відчуття реальності і звернулася до глядачів із питанням: «Де я?».

Тоді багатьом здалося, що Ротару збожеволіла. Але їй просто був потрібний відпочинок і серйозне лікування голосових зв’язок, на яких стали утворюватися вузли. Але вже на десяту добу після операції, незважаючи на заборони лікарів, Софія Михайлівна стала розспівуватися, чим викликала ускладнення. Потрібна була друга операція і цілий рік на відновлення…

Разом Євдокименко і Ротару прожили 34 роки, з яких 26 років не розлучалися ні на день. У 1997 р. у музиканта виявили небезпечну хворобу. Після тривалої боротьби він зумів її перемогти, але чоловік ніколи не відрізнявся гарним здоров’ям. Після відходу батька Анатолій переніс три інсульти, четвертий став для нього фатальним.

Останні години життя Анатолій Кирилович провів у комі. До цих пір не вщухає історія про те, що коли Софія доторкнулася до чоловіка, що лежав у комі, він прийшов до тями і дивився на любов свого життя до останнього подиху. Так закінчилася ідилія культової пари радянської естради, але спогади про гарячу любов будуть жити вічно в пам’яті співачки.

Протягом півроку співачка щодня ходила до чоловіка на кладовище і прийняла рішення назавжди залишити сцену. Справжнім порятунком для неї став син, умовив маму не залишати справу її життя. Він нагадав їй слова тата, завжди говорив: «Твоє місце на сцені!». І кожен день переконував: тато завжди буде з нею поруч, стане допомагати і підтримувати. Вона може не побачити його, але обов’язково відчує.

Зараз поруч із Софією Михайлівною її син, онук і внучка. Руслан став продюсером і концертним директором Софії Ротару, фактично замінивши на цьому місці батька. Співачка знову стала виходити на сцену, а після зізналася: вона насправді постійно відчуває підтримку чоловіка.

Син Софіїї Михайлівни з дружиною і дітьми
Син Софіїї Михайлівни з дружиною і дітьми – Анатолієм і Софією

Зараз 73-річна співачка живе в Києві і спілкується тільки з найближчими людьми. Зірка радянської естради веде усамітнений спосіб життя.

Концертний директор Софії Ротару Сергій Лавров розповів, що співачка переживає непрості часи, концертів під час пандемії у Ротару немає.

«Уют» №6-04.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *