Історія гри «монополія»

Історія гри монополія
Історія гри «монополія»

Гра «Монополія» є бестселером, і це цілком обґрунтовано. Економічна стратегія захоплює з першого ходу і є відмінною розвагою для компанії. Але з чого ж починається її історія і хто її придумав?

Цією настільною грою весь світ зобов’язаний Чарльзу Дерроу з Германтаун, США. Ви б так і не почули цього імені, якби у вересні 1933 року не відбулася ключова подія не тільки в житті цього американського громадянина, а й усього ігрового світу. У той знаменний день Дерроу зареєстрував своє відкриття – легендарну гру «Монополія».

Народилася ідея «Монополії», як це не дивно, у період Великої депресії. У цей час Америка відчувала сильний занепад в економіці. Бізнес Дерроу теж постраждав: його компанія з продажу опалювальних котлів була розорена. Однак Чарльз не зневірився, і в один із вечорів задумався про те, як знову стати багатим. Роздуми наштовхнули його на спогади про одну з поїздок в Атлантік-сіті, де разом із дружиною Дерроу відмінно провів час. Відновлюючи в пам’яті той прекрасний час, чоловік навіть накреслив схему вуличок і закладів міста прямо на скатертині. До речі, скатертина після такого мистецтва прийшла в повну непридатність. І оскільки Чарльза чекав очевидний наганяй за зіпсоване майно, він вирішив відвернути увагу дружини дуже несподіваним способом. Дерроу намалював несправжні доларові купюри і запропонував дружині провести змагання з купівлі різних закладів його «міста». Разом вони влаштували веселе змагання, яке затягнуло їх на кілька годин: подружжя боролося за вигадані об’єкти нерухомості, перекуповуючи їх один в одного.

Даною забавою вони поділилися з друзями, і Чарльз із задоволенням робив для них аналогічні моделі. Правда, їх виготовлення обходилося йому недешево, тому він почав продавати гру по 4 долари за штуку.

У зв’язку із зростанням популярності першої версії «Монополії» Дерроу задумався про її промислове виробництво. Для цього він відправив зразок гри в Parker Brothers у надії, що їх зацікавить новий продукт. Хоч йому відмовили, підприємець не розчарувався в цій ідеї. Він попросив свого товариша зробити роздруківку кількох комплектів гри, щоб пропонувати свій товар в універмаги. Після цього заходу представники Parker Brothers схаменулися і купили у Чарльза права на гру, адже в магазинах вона розкуповувалися моментально.

Так Чарльз Дерроу знову знайшов багатство і навіть став законодавцем багатьох комп’ютерних стратегій майбутнього.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *