Із грудня тарифи на світло рахують по-новому

тарифи на світло
Із грудня тарифи на світло рахують по-новому

В Україні врегулювали новий механізм формування цін на електричну енергію для населення і малих непобутових споживачів при наданні універсальних послуг.

Нові тарифи встановлять 1 грудня 2018 року. Відповідний документ затверджений постановою Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг. Він вступає у силу з дня, наступного за днем його опублікування у газеті «Урядовий кур’єр».

Відтепер тариф включає у себе ціну покупки електроенергії на ринку, тариф на послуги постачальника, ціни на послуги оператора системи передачі й оператора системи розподілу на відповідному класі напруги згідно з укладеними договорами про надання послуг.

«Із метою своєчасного введення нового ринку електричної енергії, підкреслюю всім ліцензіатам із розподілу електричної енергії і відповідним ліцензіатам із постачання електричної енергії на необхідності прискорити процес подачі відповідних документів для встановлення нових тарифів із 1 грудня 2018 р.», – зазначила глава НКРЕКУ Оксана Кривенко. Новий механізм також дозволить встановлювати ціни на електрику до запуску нового ринку електричної енергії – 1 липня 2019 року. Варто зазначити, що до початку дії нового ринку ціна складається з прогнозованої оптової ринкової вартості електрики, скоригованої на коефіцієнт, що враховує графік споживання населенням (К = 1,05), прогнозованого обсягу закупівлі електроенергії постачальником і тарифу, за яким постачальник купує у виробника. Зараз різницю між вартістю електроенергії і тарифами для населення компенсує промисловість.

У НРЕКУ неодноразово заявляли, що тарифи на електрику для простих українців підвищать улітку 2019 року – після того, як запрацює ринок електроенергії. Після його запуску українці самі зможуть вибрати постачальника, а тарифи будуть формуватися на ринкових умовах, враховуючи попит і конкуренцію. Замість єдиного тарифу на всю країну з’являться десятки пропозицій – із різними умовами і цінами. Крім того, «ток» можна буде купувати безпосередньо в електростанції. Тарифи більше не буде встановлювати державний регулятор, що спочатку призведе до стрибка цін. Ціни, як раніше заявляли у НКРЕКУ, для населення у 2019-му можуть вирости у два рази.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *