Із квітня оберіть собі сімейного лікаря

Із квітня оберіть собі сімейного лікаря

Із квітня кожен має обрати собі та своїй дитині лікаря – сімейного чи терапевта та педіатра.

Хронологія медичної реформи цього року виглядатиме таким чином.

Із Нового року почався підготовчий період до впровадження медичної реформи, а саме – автономізація медичних закладів, які надають первинну допомогу. Вони мають бути реорганізовані на комунальні некомерційні підприємства, що дасть їм змогу укладати у майбутньому угоди з Національною службою здоров’я й отримувати кошти з бюджету за надані послуги.

Квітень. Початок кампанії з вибору сімейного лікаря. Кожен громадянин України повинен буде обрати сімейного лікаря чи терапевта для себе та педіатра для своїх дітей й підписати з ними декларацію. Укласти угоди можна буде під час першого звернення до лікаря. Лікар не може відмовити пацієнту в укладанні такої угоди, доки не набере 2000 пацієнтів.

Червень. Орієнтовний період початку роботи Національної служби здоров’я, яка буде укладати угоди з медичними закладами на надання медичних послуг від імені держави.

Липень. Заклади первинної ланки у містах, громадах та районах, які приєднаються до реформи, отримають виплати за медичні послуги за кожного пацієнта від Національної служби здоров’я України. До цього часу всі медичні заклади країни будуть отримувати кошти як і раніше – за субвенцією через місцеві бюджети. Заклади вторинної і третинної допомоги будуть фінансуватися за субвенцією до кінця 2018 року.

У 2019 році планується розпочати реформування спеціалізованої медичної допомоги.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber