Із в’яненням листя у перцю можна впоратися

Поливали і підгодовували перець, як і щороку, але він раптом «засумував» і «повісив» листочки? Найчастіше йому можна досить швидко допомогти, головне – вчасно встановити причину.

Чому в'яне листя у перцю

Пасльонові культури можуть страждати через сильний перегрів. Побічний ефект у цьому випадку – млявість листя. Це стосується як перцю, так і томатів. Тому, якщо за вікном встановилася відверта спека і не здає своїх позицій, у світлий час доби забезпечте рослинам повітропроникне укриття (тонкий спанбонд, сітка від комах, тюль), а вранці і ввечері обприскуйте їх теплою водою.

Щоб зберегти вологу у ґрунті, замульчуйте його. Якщо після припинення спеки листя перцю не змогло повністю відновити тургор, допоможіть йому, застосувавши один зі стимуляторів зросту, наприклад, Епін, Епін Екстра або Циркон.

Нестача вологи, як і її надлишок, не обіцяють рослинам нічого гарного. Оптимальний варіант – крапельний полив. Але якщо у вас немає можливості його налагодити, стежте за тим, щоб ґрунт навколо рослин залишався у міру зволоженим на глибину багнета лопати. Правильний полив – головний аргумент у боротьбі зі спекою.

Однак є й інша проблема – надлишок рідини. Якщо коренева система перцю у результаті цього почне загнивати, то листя також буде виглядати зів’ялим. Ось чому важливо контролювати рівень вологості ґрунту, а також і розпушувати його, щоб коріння рослин отримувало не лише вологу, але й повітря.

Власне слово «в’янення», на жаль, може вказувати і на наявність відповідних захворювань. Найбільше перець схильний до двох різновидів – вертицильозу і фузаріозу.

Вертицильоз – грибкове захворювання, у результаті якого листя перцю у денний час втрачає тургор і не може повністю відновити його вночі. Одночасно з цим на старому листі куща з’являються не надто яскраво виражені хлоротичні плями, із часом листові пластинки жовтіють і всихають. Хвороба повільно поширюється вгору по рослині.

Фузаріоз – інфекційне грибкове захворювання, що викликає в’янення листя рослин у денний час із подальшим тимчасовим відновленням вночі. Згодом листя поступово втрачає здатність до нічного відновлення. Судини всередині стебла рослини буріють. На листі (переважно – нижньому) виникають хлоротичні плями, які добре помітні. Згодом це листя засихає.

На жаль, вилікувати ці хвороби на пізній стадії вже неможливо. Однак профілактика досить проста і включає у себе дотримання сівозміни, вирощування стійких до хвороби сортів і гібридів, попереднє вибракування посівного матеріалу, щорічну дезінфекцію ґрунту, систематичну прополку і розпушування.

Антоніна Смаглій, Полтавська обл.

 «Уют» №33-12.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *