Кабмін затвердив суми на надання першої медичної допомоги пацієнтам

медична допомога

Український уряд затвердив порядок підписання, зміни та розірвання договору про медичне обслуговування населення. Також затверджено тариф послуг первинної медичної допомоги. Замовником медичних послуг стане Національна служба здоров’я України, виконавцями будуть рядові медичні установи.

Типова форма договору визначає також права та обов’язки сторін, їх відповідальність, умови, порядок та строки оплати за надання медпослуг.

Згідно з рішенням Кабміну, тариф на оплату медпослуги первинної медичної допомоги становить 370 грн на рік за обслуговування одного пацієнта, який підписав декларацію з лікарем.

Також затверджено коректувальні коефіцієнти для п’яти вікових груп. За лікування дитини до п’яти років лікар буде отримувати фіксовану суму у 1480 тис. грн, за дитину від шести до 17 років – 814 грн.

За надання первинної медичної допомоги особам у віці від 40 до 64 передбачено 444 грн, від 65 років – 740 грн. Відповідно, за пацієнта у віці від 18 до 39 років лікар буде отримувати 370 грн.

Місце обслуговування пацієнта визначається відповідно до декларації про вибір лікаря. Водночас оплата за обслуговування пацієнтів із «червоного» списку (пацієнта, який не обрав собі лікаря і не підписав декларацію) становить 240 грн.

 

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber