Кабмін змінив порядок виплат допомоги переселенцям

Із травня 2022 року Кабінет Міністрів України змінив порядок підтримки окремих категорій населення, які постраждали у зв’язку з військовою агресією рф проти України.

Кабмін змінив порядок виплат допомоги переселенцям

Так, за березень та квітень допомога у розмірі 2000 та 3000 грн надається всім внутрішньо переміщеним особам із постраждалих від війни регіонів.

Про це свідчить постанова від 16 квітня 2022 р. № 457.

«Починаючи з травня 2022 р. така допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з території територіальних громад, які перебувають у районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг», – ідеться у документі.

Це означає, що виплати отримуватимуть лише ВПО, які мешкають там, де зона бойових дій, і туди не можна повернутися. А також ті, у кого пошкоджено майно.

А українцям, які повертаються додому до безпечних місць, виплачувати допомогу на проживання не будуть.

Перелік територіальних громад, що перебувають у районі проведення воєнних дій або у тимчасовій окупації, оточенні, затверджується Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій за погодженням із Міністерством оборони.

Нагадаємо, на дітей та осіб з інвалідністю платять 3000 грн, дорослим – 2000 грн.

Допомога надається особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії та запроваджено програму «єПідтримка».

Це такі регіони: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська обл., м. Київ, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська,

Херсонська, Чернігівська обл.

«Погляд часу» №18-28.04.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *