Капусті потрібне все листя!

Наприкінці літа деякі городники починають обривати в капусти нижнє листя. Вони вважають, що головка при цьому стає більшою, тому що поживні речовини надходять безпосередньо до неї.

Капусті потрібне все листя

А трапляється навіть, що листя обривають для підгодівлі домашніх тварин. Але капусті потрібне все листя, крім засохлого і хворого.

Листя – це фабрика органічних речовин. На світлі в ньому в результаті фотосинтезу виробляються білки, вуглеводи, жири, вітаміни, тобто всі речовини, за рахунок яких капуста росте, нарощує підземну й надземну частини. Що тепліша погода, то швидше продукуються всі необхідні елементи.

Листя закриває головку, щоб туди не потрапляли шкідники і збудники хвороб. А при його обламуванні захист втрачається, виділяється клітинний сік, на який летять метелики, лізе попелиця, через ранки в рослину потрапляють патогени. Навіть на зберігання капусту збирають із двома-трьома покривними листками, тому що хвороби пошкоджують саме верхнє листя. Воно оберігає рослину від перезволоження й перегрівання.

Процеси фотосинтезу восени сповільнюються, тому обривати потрібно тільки загниваюче або пожовкле листя, хоча з нього також іде відтік необхідних елементів. Зриваючи зелене листя біля самої землі, городники, навпаки, знижують урожай, адже вони позбавляють культуру частини запасу поживних речовин.

Якщо у цвітної капусти пошкодити навіть один листочок, це позначиться на врожаї. Суцвіття, яке використовуємо в їжу, буде в два-три рази меншим, ніж могло бути. Логічно думати, що й інші види капусти теж негативно реагують на грубе втручання ззовні.

«Погляд часу» №33-11.08.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *