Кава: правила безпеки
Я не уявляю собі ранку без чашки міцної ароматної кави. Кофеїн, що міститься в ній, здатний стимулювати організм, швидко рятувати від сонливості і втоми і збільшувати концентрацію так званого гормону щастя.
Вживати каву не шкідливо, потрібно тільки дотримуватися умов:
- Віддавати перевагу не розчинній каві, а натуральній у зернах. Причому молоти їх краще безпосередньо перед вживанням. Тоді напій буде на порядок смачнішим і ароматнішим.
- Не варто пити каву натщесерце. Краще після їжі, щоб не заробити виразку шлунка.
- Не пити більше 3-4 чашок на день. Не потрібно занадто стимулювати свою нервову систему. При нервовому виснаженні, безсонні від кави на якийсь час краще відмовитися.
- Не пити кави ввечері й перед сном. Краще в першій половині дня.
- Не можна пити каву, якщо у вас схильність до гіпертонії, проблеми з серцем і нирками. Кава може бути ліками для людей з низьким тиском.
І ще пропоную рецепт неймовірно смачної кави. У готову каву додайте часточку лимона – отримаєте відмінний смак і аромат. Така кава ще більше тонізує.
Зі спитої меленої кави можна робити відмінний скраб для обличчя і антицелюлітний скраб для проблемних ділянок тіла. А якщо змішати кавову гущу зі сметаною або кефіром і накласти на 15-20 хв. на обличчя, вийде відмінна живильна і стимулююча маска.
Надія Савіллі, Львівська обл.