Кавова гуща в господарстві згодиться…

Кавова гуща
Кавова гуща в господарстві згодиться…

Кава вважається одним із найпопулярніших напоїв, адже саме з неї більшість людей починає свій день. При цьому використану кавову гущу найчастіше просто викидають на смітник, однак вона є цінною органічною сировиною і має безліч корисних властивостей: допомагає в боротьбі з неприємними запахами, здатна замінити багато хімічних засобів для прибирання.

Освіжувач повітря

Використана кавова гуща є хорошою альтернативою хімічним освіжувачам повітря. Спочатку просушіть її і загорніть у марлю або непотрібну шкарпетку. Покладіть мішечок у шафу, комору чи інше місце, де накопичуються неприємні запахи. Кава володіє властивістю видаляти неприємні запахи, при цьому не надаючи речам свого інтенсивного запаху. Такий метод дозволить позбутися й неприємного запаху в холодильнику, тим самим замінивши соду. Для цього відходи з випитої кави просушіть, насипте в скляну банку й поставте на одну з полиць.

Прикраса для дому

Створити затишок допоможуть свічники з ароматом кави. У скляні баночки насипте трохи зерен чи кавової гущі й поставте в них свічку – тоді запах стане інтенсивнішим. Також використану кавову гущу можна насипати у вазу з засушеними квітами. При цьому воду в таку композицію додавати вже не потрібно.

Добриво для рослин

Кавова гуща містить достатню для підживлення рослин кількість магнію й калію. Тому її можна використовувати як добриво для плодових дерев і квітів: троянди, азалії, рододендрону, гортензії й камелії. Кава додає ґрунту кислотності, тому використану гущу можна додавати у воду для поливу рослин.

Якщо змішати з нею насіння моркви перед посівом, воно проросте швидше, а самі плоди будуть солодші.

Порошок для миття посуду

Завдяки своїй структурі кавова гуща відмінно відмиває засохлий бруд і залишки їжі. Її можна використовувати для миття каструль і сковорідок замість соди та інших мийних засобів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *