Казахстанcький скарб, у кургані виявили понад 3 тисячі стародавніх золотих виробів

Казахстанcький скарб

У Тарбагатайському районі Східно-Казахстанської області під час розкопок кургану Елеке Сази археологи виявили близько 3 тис. виробів із золота, датованих VIIVIII ст. до н. е.

«Серед них є унікальні речі, яких більше немає у жодному могильнику. Наприклад, жіночі сережки-дзвіночки, пластини з чотирма заклепками, жіноче намисто з дорогоцінними каменями. Також серед них є спорядження з золота для коней», – ідеться у повідомленні. Велика кількість цінних знахідок у даному кургані дозволяють припустити, що у ньому можуть бути поховані чоловік і жінка – царські персони чи люди, що належали до еліти сакського суспільства.

«Вражає технологія виготовлення виробів: золотий круговий бісер, яким прикрашали одяг чоловіків і жінок, свідчить про те, що наші предки володіли технологією мікропайкі, а також мали величезні знання у галузі металургії», – ідеться у повідомленні.

Усі знахідки дозволяють припустити, що у людей того часу були розвинені технології, металургійна спеціалізація, а значить, були відкриті розрізи, шахти, видобуток руди, збагачення, плавка й отримання кінцевого продукту.

Наразі розкопки курганів у Тарбагатайському районі тривають.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *