Казахстанcький скарб, у кургані виявили понад 3 тисячі стародавніх золотих виробів
У Тарбагатайському районі Східно-Казахстанської області під час розкопок кургану Елеке Сази археологи виявили близько 3 тис. виробів із золота, датованих VII–VIII ст. до н. е.
«Серед них є унікальні речі, яких більше немає у жодному могильнику. Наприклад, жіночі сережки-дзвіночки, пластини з чотирма заклепками, жіноче намисто з дорогоцінними каменями. Також серед них є спорядження з золота для коней», – ідеться у повідомленні. Велика кількість цінних знахідок у даному кургані дозволяють припустити, що у ньому можуть бути поховані чоловік і жінка – царські персони чи люди, що належали до еліти сакського суспільства.
«Вражає технологія виготовлення виробів: золотий круговий бісер, яким прикрашали одяг чоловіків і жінок, свідчить про те, що наші предки володіли технологією мікропайкі, а також мали величезні знання у галузі металургії», – ідеться у повідомленні.
Усі знахідки дозволяють припустити, що у людей того часу були розвинені технології, металургійна спеціалізація, а значить, були відкриті розрізи, шахти, видобуток руди, збагачення, плавка й отримання кінцевого продукту.
Наразі розкопки курганів у Тарбагатайському районі тривають.