Халіт Ергенч: «Я вірю в акторські шлюби»

Світову популярність йому принесла роль султана Сулеймана в серіалі «Величне століття». Володіючи сміливим і рішучим характером, артист живе за принципом наполовину наповненої склянки: те, що задовольняє в творчості інших, для нього виявляється недостатнім.

Халіт народився 30 квітня 1970 року в Стамбулі. Його батько Сайт Халіт Ергенч був відомим у країні поетом, композитором, актором. Із дитинства Халіт ріс у творчій атмосфері, захоплювався музикою і танцями, особливо йому подобався джаз. Батьки та друзі родини думали, що хлопець піде по стопах батька, але він вирішив стати моряком – його вабила романтика далеких плавань.

У 1989 році хлопець вступив на факультет морської справи Стамбульського технічного університету.

Романтика розвіялася, як тільки з’ясувалося, що студентам доведеться вивчити сотні томів технічної літератури. Халіт зрозумів, що помилився з вибором професії, забрав документи і вступив до консерваторії. Там вивчав вокал і оперний спів і вирішив, що стане актором. Паралельно з навчанням майбутній артист підробляв маркетологом, танцюристом, оператором, щоб заробити на життя.

Халіт Ергенч дебютував у серіалі «Чорний ангел». Хлопця помітили і запропонували ще кілька ролей у серіалах. Потім він переїхав до США і півтора року виступав на Бродвеї. До Туреччини Халіт повернувся для постановки власного мюзиклу.

Із поверненням у його творчій біографії почалася смуга успіху. Знаковою в його кар’єрі стала роль у фільмі «Тисяча і одна ніч». Вона принесла йому не тільки славу, але і любов.

Його перший шлюб із Гізем Сойсапді тривав півтора року. Але потім Халіт зустрів актрису Бергюзар Корель. Вони обоє – нащадки творчих династій, і, незважаючи на те, що Туреччина патріархальна у сімейних традиціях, у тутешньому шоу-бізнесі зв’язку на стороні і численні шлюби – зовсім не рідкість. Халіт Ергенч часто зізнавався, що ніколи не хотів повторити долю свого батька, який був одружений неодноразово. Але історію свого знайомства з Бергюзар він вважає абсолютно особливою.

Ергенч старший за Корель на 12 років: коли Халіт був уже сформуваною особистістю, його майбутнє кохання ще ходило до школи і грало з подружками в ігри. Халіт познайомився з батьками Бергюзар, беручи участь із ними в одному проєкті.

До весілля Халіта з їх дочкою залишалося трохи менше 20 років. Пізніше Халіт і Бергюзар випадково познайомилися в ресторані, але цього не вистачило для того, щоб продовжити стосунки.

Та доля вела акторів один до одного не тільки для спільних проєктів. Як тільки закохані опинилися так близько, як це тільки можливо, роман став розвиватися з величезною швидкістю. За лічені місяці Бергюзар і Халіт дали волю своїм почуттям. Любов настільки запаморочила їм голову, що вони не бачили сенсу робити з цього таємницю.

Халіт Эргенч і Бергюзар Корель
Халіт Эргенч і Бергюзар Корель

Однак перешкод у зв’язку з цим було більш ніж достатньо. Вражена Гізем, що закривала очі на плітки, усе-таки визнала власну поразку. Кожен заплатив свою чималу ціну: Гізем у той момент була вагітна, вона заявила, що чоловік змусив її зробити аборт. Халіту розлучення обійшлося у 180 тис. доларів, а Бергюзар довелося перетерпіти роль розлучниці.

Весілля Халіта і Бергюзар відбулося у 2009 році, потім з’явився син Алі. Сімейне щастя і зоряний час у житті Халіт Ергенч збіглися: ледь Бергюзар встигла стати матір’ю, чоловік отримав запрошення зніматися у «Величному столітті» в ролі султана Сулеймана. Подружжю розлука давалася важко, кожну вільну хвилину вони використовували, щоб побути разом. Бергюзар відмовилася від власної кар’єри на час дорослішання сина, проте все ж з’явилася в епізоді «Величного століття». Не витримавши любовної сцени між султаном і Хюррем, вона втекла з майданчика у сльозах.

Халіт Эргенч і Бергюзар Корель
Халіт Ергенч в серіалі “Величне століття”

У 2016 році на екрани вийшла військова мелодрама «Моя батьківщина – це ти», головну роль в якій виконав Халіт. Головний жіночий образ – дружину полковника – у серіалі представила Бергюзар Корель.

Майже у всіх інтерв’ю Халіт говорить про вдячність дружині за розуміння складнощів його професії: «Я вірю в акторські шлюби.  Нерідко бувало так, що графіки наших із дружиною зйомок не  збігалися, і тоді ми, прощаючись, говорили: «Побачимося у наступному році!»

Зараз у родині актора – дуже емоційний період. Вони з дружиною чекають появи другої дитини: «Ми переживаємо особливий життєвий етап. В очікуванні малюка ми стали ближчими один одному. Бергюзар – це моє життя, і я здуваю з неї пилинки».

«Погляд часу» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *