Характерні ознаки довгожителів

Стовідсотково визначити, що людина житиме до глибокої старості, досі ще неможливо, але деякі прикмети працюють та науково обґрунтовані.

Науковці запевняють, що є низка очевидних ознак, які обіцяють людині тривале життя, або, навпаки, попереджають про схильність до тих чи інших захворювань. І що важливо – точність цих прикмет підтвердила наука!

Рукостискання. Чим воно у вас міцніше, тим довше ви житимете: до таких висновків дійшли автори дослідження, яке тривало 25 років. У ньому взяли участь понад 6 тис. осіб від 45 до 68 років. Експерти заміряли силу рукостискання піддослідних та відзначили стан їхнього здоров’я. У результаті з’ясувалося, що люди з найміцнішим рукостисканням рідко хворіли та довше жили.

Міцне рукостискання

Довжина пальців. За розміром пальців на руках можна визначити ризик розвитку онкології. Дослідники порівняли різні біометричні дані людей, старших за 60 років, і з’ясували: ті з добровольців, у кого вказівний палець був довшим за безіменний, на третину рідше зіштовхувалися з раком передміхурової залози.

Порядок народження. Деякі дослідження підтверджують прямий зв’язок між черговістю народження дитини та ступенем ризику розвитку у неї лейкемії. Так, у старших братів і сестер цей ризик вищий, ніж у середніх або молодших.

Випадіння волосся. Якщо ви різко втрачаєте волосся, особливо в ділянці маківки, саме час звернутися до кардіолога. Дослідження, проведені фахівцями, підтвердили, що облисіння безпосередньо пов’язане з підвищеним ризиком хвороб серця. Якщо маєте лисину, ризик опинитися у кардіології підвищується на 36 %!

Рання сивина. Сиве волосся прийнято сприймати як ознаку старості, але дослідження, проведене вченими з Іспанії, показало, що воно може бути маркером хорошого здоров’я та схильності до довголіття.

Дослідники встановили, що зниження ризику ранньої смерті залежить від речовини глутатіон, яка виробляється організмом. Ця субстанція задіяна у виробництві пігменту, що забарвлює волосся у той чи інший колір. Також глутатіон має антиоксидантні властивості, тобто може захищати органи й тканини від запалень.

За словами вчених, із віком цієї речовини в тілі людини синтезується все менше. У нас з’являється сиве волосся й паралельно підвищується ризик недуг, що розвиваються у зв’язку із запальними процесами. Тож рання сивина – це ознака, що організм не став витрачати цінний антиоксидант на фарбування вашої шевелюри, і він був задіяний у важливіших завданнях у підтриманні здоров’я. Фахівці дійшли такого висновку, вивчаючи життєві показники великої кількості добровольців.

Виявилося, що люди, в яких сивина проявилася рано, були за фізіологічними показниками краще захищеними від стресу та хронічних захворювань.

«Погляд часу» №33-13.08.2020

Читайте також: Секрет довголіття: дієта, рух і позитив

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *