Хто із добровольців територіальної оборони набуде статусу пільговика

Із перших днів повномасштабного збройного вторгнення рф в Україну на захист рідної країни поряд із силовиками стали добровольці. Декому з них буде надано пільговий статус та відповідні соціальні гарантії. Кому?

Добровольці територіальної оборони

Добровольці, які захищають Україну в лавах Сил територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад, мають право набути статусу учасника бойових дій (УБД).

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна наголосила, що статус УБД отримають лише ті, хто безпосередньо брав участь у бойових діях. Це дозволить унеможливити випадки «воєнного туризму», які мали місце з 2014 року. Тоді, з’їздивши на кілька днів у зону АТО (ООС), деякі оформляли статус УБД та користувалися, по суті, незаслуженими пільгами.

Сили територіальної оборони – це окремий вид Збройних Сил України, і статус УБД таким бійцям надаватиме Міністерство оборони, як це відбувається з іншими видами та родами військ. Але у нас є і добровольці, які не встигли офіційно оформитися. Питання з ними вирішуватиме Міністерство у справах ветеранів та створена при ньому міжвідомча комісія.

При наданні статусу УБД комісія має керуватися спеціальним порядком, що передбачає звернення від трьох сторін:

  • клопотання безпосереднього командира підрозділу, у якому доброволець проходив службу;
  • клопотання командира територіальної бригади, до сили якої входить добровольче формування;
  • клопотання керівника територіальної громади, на основі якої було створено це добровільне формування.

Крім цього, мають бути показання свідків військовослужбовців ЗСУ та бійців територіальної оборони, які можуть підтвердити участь людини у бойових діях із захисту держави.

«Погляд часу» №25-16.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *