Хто може отримати статус учасника бойових дій

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що є підставою для надання статусу учасника бойових дій.

Хто може отримати статус учасника бойових дій

Підстави для надання статусу учасника бойових дій:

  • довідка, видана командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, ДПСУ, СБУ та інших утворених відповідно до закону військових формувань чи правоохоронних органів, у взаємодії з якими особа сама чи у складі добровольчого формування брала безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку зі збройною агресією рф, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, про період участі в таких заходах;
  • у разі відсутності довідки – свідчення (заява) не менше ніж трьох свідків (одним із яких є командир підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа або добровольче формування, у складі якого особа брала участь у здійсненні відповідних заходів);
  • особам, які зазнали поранення, контузії, каліцтва, – свідчення (заява) не менше ніж двох свідків, які брали участь у вищезгаданих заходах, перебуваючи безпосередньо в районах здійснення цих заходів, про період безпосередньої участі у таких заходах, а також медичні документи, що підтверджують поранення, контузію, каліцтво.

Нагадаємо, в Україні розширили перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції. Так, умовою надання статусу УБД для військовослужбовців є виконання ними особисто, або у складі військової частини (установи, закладу) бойових завдань.

7 лютого в Україні офіційно продовжили воєнний стан та мобілізацію. Верховна Рада схвалила укази Президента Володимира Зеленського про продовження строку дії воєнного стану та загальної мобілізації з 19 лютого ще на 90 днів до 18 травня.

Із 5 січня 2023 року в Україні запрацював новий порядок військового обліку. З ключових змін: тепер призовникам потрібно ставати на облік із 16 років, а приймання на роботу чи навчання відбуватиметься лише після підтвердження перебування на обліку.

«Погляд часу» №8-23.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *