Хто виписує електронне направлення

Електронне направлення є умовою для отримання пацієнтом спеціалізованої медичної допомоги безоплатно. Йдеться про планові консультації у вузьких спеціалістів, лабораторні обстеження, планові госпіталізації.

Хто виписує електронне направлення

Електронне направлення виписує лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта, підтвердження або спростування діагнозу. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу: сімейний лікар, терапевт, педіатр. Або лікар, який надає спеціалізовану допомогу, – хірург, гастроентеролог, невролог та інші.

Є два важливі моменти:

  1. Якщо лікар під час консультації призначає пацієнтові певні обстеження, то він має створити на них відповідне е-направлення.
    Технічна можливість створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є в будь-якого лікаря, зареєстрованого в ЕСОЗ, незалежно від форми власності закладу чи спеціальності лікаря. Лікар не повинен відправляти пацієнта за направленням до сімейного лікаря.
  2. Необхідність в отриманні консультації вузького спеціаліста, діагностики чи аналізів визначає саме лікар – за результатом обстеження пацієнта. Пацієнт не може диктувати лікарю, до якого фахівця його слід направити, або яке обстеження зробити.

Якщо пацієнт бажає пройти певні додаткові обстеження без призначень лікаря, він може зробити це самостійно й за власні кошти, сплативши їх у вигляді офіційних платежів – через термінал чи касу в лікарні. Для цього електронне направлення не потрібне.

Маючи е-направлення, пацієнт обирає медичний заклад самостійно. Незалежно від місця проживання чи реєстрації, або того, в якому районі чи місті працює лікар, який його виписав.

Коли лікар призначає обстеження та виписує е-направлення, пацієнт отримує на свій телефон повідомлення з номером. Також він може попросити в лікаря роздруковане направлення. Воно міститиме штрих-код, дату виписки, ім’я та діагноз пацієнта, назву послуги, ім’я та контакти лікаря і додаткові інструкції чи нотатки для пацієнта в разі потреби, дату, до якої дійсне.

Електронне направлення дійсне протягом одного року. Але краще дотримуватися рекомендацій лікаря щодо термінів. Це, зокрема, вказано в додатковій інформації у направленні, якщо лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.

Випадки, в яких електронне направлення не потрібне, а медична допомога надається безоплатно, якщо пацієнт:

  • звертається до лікаря первинної ланки, гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, педіатра, а також лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом;
  • отримує послугу платно – офіційно з оплатою через касу медичного закладу;
  • потребує невідкладної медичної допомоги.

«Погляд часу» №3-13.01.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *