Кімнатні балетки гачком

Кімнатні балетки гачком
Кімнатні балетки гачком

Почнемо з матеріалів. Пряжа напіввовна. Для підошви трохи товстіша ALIZE Lanagold 100 г/240 м, а для іншої частини YarnArt Merino De Luxe 50/100 г/280 м.

Гачки теж різні під кожну пряжу. Підошва в’язана гачком № 3, а верх – № 2, 1.

Ще знадобиться атласна стрічка шириною 5 см. Але це за бажанням, ви можете прикрасити свої балеточки в’язаною квіткою чи помпончиками.

Скорочення:
сбн – стовпчик без накиду;
нзн – напівстовпчик із накидом;
сзн – стовпчик із накидом;
“прибавка” – пров’язати 2 ст. у 1 петлю;
“убавка” – пров’язати 2 ст. разом;
вп – в’язка з однієї сторони.

ПІДОШВА

1 р. Набираємо 40 вп.

2 р. У другу від гачка петлю в’яжемо 2 сбн, потім 19 сбн, 1 нзн, 17 сзн, в останню вп пров’язуємо 5 сзн і продовжуємо в’язати симетрично по іншій стороні нашого ланцюжка з вп 17 сзн, 1 нзн, 20 сбн, з’єднувальним стовпчиком закінчуємо ряд.

3 р. Вп підйому, 2 “прибавки”, далі над сбн ми в’яжемо сбн, над нзн в’яжемо нзн, а над сзн в’яжемо сзн, тобто ми дублюємо попередній ряд, тільки на поворотах в’яжемо ”прибавки”  – на носку 5 “прибавок”, на п’яті 3 “прибавки”.

4-6 р. Вп підйому, а далі в’яжемо увесь ряд сбн, зберігаючи 5 “прибавок” (над “прибавками” у попередньому рядку) на шкарпетці і 3 “прибавки” на п’яті.

7 р. Аналогічно попереднім рядкам, тільки в’яжемо сзн, зберігаючи 5 “прибавок” (над “прибавками” у попередньому рядку) на шкарпетці і 3 “прибавки” на п’яті.

Таких підошв потрібно зв’язати 2 або 4, за бажанням.

ВЕРХ

1 р. Складаємо дві підошви разом виворотом усередину і обв’язуємо по краю гачком. Починати краще з п’ятки.

2-7 р. В’яжемо 6 рядків сбн по колу. Можна в’язати не по колу, а по спіралі, щоб не було рубця від з’єднання рядків. Тобто, у кінці рядка ми не робимо з’єднувального стовпчика, а продовжуємо в’язати сбн.

8 р. Починаємо формувати мисок. У цьому рядку нам потрібно зробити 5 “убавок” на шкарпетці. Для цього знаходимо серединку на шкарпетці та відраховуємо від неї 14 петель назад – і в’яжемо першу “убавку”, потім 5 сбн і знову “убавка”, повторюємо цей фрагмент, щоб усього було 5 “убавок”. До кінця рядка в’яжемо сбн.

9 р. У цьому рядку має вийти 7 “убавок”. В’яжемо сбн до носка, на шкарпетці від першої “убавки” у попередньому рядку сбн і знову “убавка”, повторюємо цей фрагмент, щоб у рядку стало 7 “убавок”.

10 р. В’яжемо ряд сбн, продовжуючи зменшувати на шкарпетці, у цьому рядку через 3 сбн. В’яжемо “убавку” над “убавкою”, які були у попередньому рядку.

11 р. В’яжемо ряд сбн, продовжуючи зменшувати на шкарпетці, у цьому рядку через 2 сбн. В’яжемо “убавку” над “убавкою”, які були у попередньому рядку.

12 р. В’яжемо ряд сбн, продовжуючи зменшувати на шкарпетці, у цьому рядку через 1 сбн. Пров’язавши останню “убавку” і ще 2 сбн.

УВАГА! Розвертаємо в’язку і в’яжемо у зворотну сторону (дов’язуйте над пальчиками, щоб глибші були балетки).

Для цього в’яжемо 4 коротких рядочки (туди-сюди над шкарпеткою) пров’язуючи “убавку” у середині кожного ряду. Останній ряд продовжуємо в’язати по колу, і над п’ятою робимо 3 “убавки” через 2 сбн, щоб балетки не сповзали, а добре трималися на ніжці.

Заключний етап

Потрібно обв’язати наші балетки по краю, щоб приховати нерівності на шкарпетці і надати їм завершений вигляд. Для цього беремо потаємні ниточки й обв’язуємо верх балеток. Краще в’язати не за верхнім рядком, а за передостаннім, щоб петельки здавалися більшими, і не в кожну петельку, а через одну, тоді окантовка ще і стягує верх, знову ж таки, для того, щоб балетки не зісковзували з ноги.

Залишилося прикрасити бантом чи квіткою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *