Кімнатні рослини: правила весняного догляду

Навесні наші кімнатні рослини потребують особливого догляду. Які квіти і як правильно поливати, чим підживлювати, як пересаджувати, які слід прибрати з підвіконня, подалі від прямих сонячних променів.

Кімнатні рослини: правила весняного догляду
Сонячні промені

Світло. Пам’ятайте, що перші весняні промені корисні не для всіх кімнатних рослин. Наприклад:

  • світлолюбні квіти – герань, гербера, гібіскус, молочай, бальзамін, фіалка, калла, хлорофітум (їх можна і потрібно виставляти на сонце);
  • терпимі до світла – азалія, жасмин, олеандр, глоксинія, камелія, троянди (вони не люблять прямих променів сонця);
  • люблять перебувати в тіні – бромелія, дифенбахія, драцена, папороть, плющ, спатифілум, каучуконосний фікус.

Тепло. Температура весняних променів суттєво відрізняється від зимових – вони ще дуже високо.

Крім цього, на початку весни в будинку чи квартирі зазвичай усе ще є опалення. Разом усе це може призвести до швидкого в’янення та загибелі квітів. Щоб потішити квіти весняним теплом без шкоди для них, виставляти їх на сонце краще періодично, але без прямого потрапляння променів. Намагайтеся вибрати затишне, тихе місце.

Займіться обрізкою

Зазвичай узимку не рекомендується обрізати кімнатні рослини, інакше це вплине на їх зростання. А ось із настанням весни все зайве можна сміливо видаляти. Це дасть волю новим паросткам і поверне колишню пишність рослині. Добре реагують на обрізку ліани, фікуси, бугенвілії, пеларгонії, традесканція і багато інших декоративно-листяних рослин. Укорочуйте пагони сциндапсусу, сингоніуму, хойї.

Слідкуйте за вологістю ґрунту і повітря

Навіть навесні надмірний і занадто частий полив кімнатних квітів згубно впливає на їхню кореневу систему і може стати причиною загнивання. Скручування чи пожовтіння листя – перші ознаки скорочення поливів. Також слідкуйте за вологістю повітря. Наприклад, південним тропічним рослинам потрібне вологе повітря (фітонія, марантові, селагінели, папороть), а сукулентам і кактусам – сухе.

Пересаджуйте й удобрюйте

А ви знали, що пересаджувати рослини правильно лише навесні й залежно від ступеня їх зростання? Зазвичай розмір горщика має бути на 1-2 літри більшим, щоб у кореневої системи було місце для розвитку. Не забувайте, що в новому горщику має бути новий ґрунт, який максимально відповідає рослині. Також важливо не забувати у весняний період удобрювати кімнатні рослини. На цю тему ви можете проконсультуватись у будь-якій квітковій крамниці.

До речі, дуже пересушені рослини, перед тим, як почати підживлювати, потрібно добре зволожити. Земляна грудка має бути вологою не тільки зверху, а й усередині. Для цього слід зачекати кілька годин після поливу.

«Погляд часу» №16-20.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *