Кімнатний перець – справжня окраса підвіконня

Його дрібні, але численні перчинки жовтого, бордового, червоного та яскраво-фіолетового, майже чорного кольору зроблять ваше підвіконня веселішим. 

Кімнатний перець на підвіконні

Кімнатний перчик у догляді простий: йому потрібні підгодівлі та часті поливи влітку. А восени і взимку рослину можна поливати лише зрідка. Якщо перець вирощуєте заради гострих перчинок, тоді при появі перших зав’язей треба зробити прищіпку всіх гілок. У цьому випадку пагони починають активно галузитись і на кожній розвилці буде по перчику.

На посадку можна використовувати насіння, витягнуте зі стиглих перчинок. Висівати насіння можна у будь-який ґрунт. Використовувати можна звичайну городню землю, куплений ґрунт для розсади і торф’яні таблетки. Перший час рослини добре ростуть. Але потім на покупному ґрунті і торф’яній таблетці вони стають хлорозними. На звичайній землі перці добре ростуть без підгодівлі.

Зазвичай перці сіють із січня по березень. Однак останнім часом стали радити саджати мініатюрні перці раніше – у листопаді-грудні. У цьому випадку плодоношення припадає на лютий-березень. Насіння сіють у загальний ящик. При появі перших двох справжніх листків перці розсаджують в окремі горщики. Після чого залишається тільки стежити за тим, щоб ґрунт у горщиках був помірно вологим.

Якщо надто рясно поливати субстрат або заглибити перці при посадці, то у них може розвиватися коренева гниль, через яку можна втратити сіянці. Після того як перці підуть у ріст, їх підгодовують комплексним добривом (нітрофоска, сірникову коробку на 10 л води). Кущі, що активно ростуть, регулярно пересаджують у більш великі горщики.

У сухому і теплому повітрі на перець можуть напасти попелиця і павутинний кліщ. Від них рятують зелених вихованців обприскуванням «Фітоверма» або «Агровертіна».

Декоративному перцю треба відводити сонячне підвіконня, де за бажання можна провітрювати приміщення.

«Погляд часу» №51-17.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *