Кістка в горлі

Кістка в горлі
Кістка в горлі

Риба – корисний продукт харчування, насичений білками, вітамінами і мінеральними речовинами. Але, на жаль, є у неї один великий мінус – наявність кісток. Тому при вживанні риби необхідно бути дуже обережним. Але це не завжди вдається. Як же позбутися кісточки, що застрягла?

Проштовхнути її у стравохід допоможе не рідина, а засіб середньої консистенції, такий як негусте картопляне пюре або густий сік. Але цей спосіб працює у разі, якщо кістка знаходиться не дуже глибоко.

Хліб – найпростіший і всім доступний продукт, який допоможе вирішити проблему. Краще брати житній і черствий, але сильно його не розжовувати. У цьому випадку хліб проштовхне кістку, але слід бути готовим до того, що кістка може надломитися чи більш глибоко проникнути у м’які тканини.

Мед рідкої консистенції також сприяє просуванню кістки у травну систему.

Сильне чхання. Його потрібно викликати у постраждалої людини. Для цього їй дають понюхати чорний перець або тютюн. Спрацює захисний рефлекс чхання, що допомагає позбутися стороннього предмета.

Якщо кісточку з риби добре видно, то можна спробувати витягти її пінцетом. Інструмент попередньо дезінфікують. Краще, якщо процедуру проведе інша людина. Для цього ложкою треба притримувати язик, а пінцетом акуратно зачепити край кістки і сильним ривком витягти її.

Якщо вам вдалося витягти кістку, то відразу після цього необхідно прополоскати горло настоєм ромашки чи календули. Якщо все ж залишилися неприємні відчуття, то краще сходити до отоларинголога.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *