Клітки для кролів своїми руками

Клітка для кролів

Для утримання кролів потрібні клітки. Кролівники-початківці повинні знати, що для розведення цих тварин їм не вистачить однієї клітки, треба мінімум три. Два дорослі кролі вмістяться в клітці з двох секцій. Її мінімальні розміри: довжина – 140 см (краще 210-240 см), ширина – 60-70, висота – 50-70 см.

Між двома відділеннями встановлюють годівницю для трави й сіна. Тако ж тут необхідно встановити поїлки для кролів.

Будиночок для вуханів можна зробити і в два поверхи, що допоможе зекономити місце.

У клітках кроленят тримають групами. Виготовити таке житло нескладно. Мінімальні розміри клітки для молодняку: довжина – 200-300 см, ширина – 100, висота – 35-60 см. На одну тварину повинно припадати не менше 0,12 м² площі. Іноді для малечі не роблять окремих кліток, а тримають у звичайних, для дорослих, розраховуючи число особин на площу, необхідну їм.

Будиночок для кітної самки складається з кормової та маточної частин, між якими ставлять перегородку. У ній роблять лаз. Він повинен розташовуватися трохи вище підлоги (10-15 см), щоб малята не могли вибратися з гнізда.

Кролі – гризуни, тому тим, хто хоче зберегти клітки, усі частини каркаса із дерева, які розташовані всередині, краще оббити металом. Це займе лише кілька годин, зате така клітка прослужить на 10 років довше.

Антисептик використовувати не можна, позаяк годованці можуть отруїтися.

Дах не повинен пропускати вологу, тому для нього краще використовувати шифер. Якщо будиночки для кролів планують тримати надворі, дах із металу робити не можна. Під впливом сонця він розжарюється і тваринам буде незатишно в цьому задушливому просторі.

Для каркаса використовують брус (50 x 50 мм), але можна виготовити і з металу.

Для обшивки годиться сітка-рабиця з вічками 25 x 25 мм. Вона потрібна для фасаду, боковин і дверей.

Задню частину завжди роблять глухою, щоб не було протягів.

Для підлоги беруть сітку з вічками 25 x 25 мм або 10 x 25, щоб кал не накопичувався всередині клітки, а збирався в спеціальний бункер або по похилій підлозі скочувався на землю. Суцільна дерев’яна підлога не підходить, адже у кролів дуже їдка сеча, яка вбирається в деревину і призводить до її гниття. Якщо немає сітки, то підлогу можна покрити брусками, між якими зробити зазори 0,5-1 см. Досвідчені кролівники радять стелити на підлогу невеликий лист фанери, щоб у тварин не було пододерматиту. Але його треба постійно виймати, мити і сушити.

Михайло Кащенко, кролівник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber