Кого можуть позбавити спадщини

Бувають ситуації, коли літня людина живе сама, тяжко хворіє, і родичі не навідуються до неї. На перший погляд, це самотня людина, якій можуть допомагати сусіди чи знайомі. Але після смерті людини з’являються її близькі родичі, які починають оформляти свої права на спадок. Чи мають вони на це право?

Кого можуть позбавити спадщини
Якщо родичі не дбають про хворого

Обов’язок як моральний, так і передбачений законодавством – дбати про батьків, бабусь, дідусів, хворих родичів. Добре, якщо ви забрали їх до себе або проживаєте з ними і щоденно піклуєтеся про них. Немає нічого дорожчого за погляд і обійми рідної людини, яка розквітає від вашої турботи.

Але, на жаль, іноді стається так, що діти не опікуються літньою людиною. Тоді сусіди, дбаючи про її життя, можуть звернутися до органів соціального забезпечення за допомогою.

А коли відкривається спадщина і з’являються родичі, про їх недбальство можуть заявити до суду. З метою усунути родичів від спадкування до суду можуть звернутися як сусіди, знайомі, так і органи соціального забезпечення, органи місцевого самоврядування тощо.

Хто мас право прийняти спадщину

Згідно зі ст. 1261-1264 Цивільного кодексу України, у першу чергу, право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той із подружжя, який його пережив, і батьки.

Утім, відповідно до ч. 5 ст. 1224 ЦК, особа за рішенням суду може бути усунена від права на спадкування за законом.

Правовою підставою є сукупність таких обставин:

  • спадкоємець за законом ухилявся від надання допомоги спадкодавцеві;
  • спадкодавець через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані;
  • спадкодавець потребував допомоги.

Також судом завжди буде враховано багато обставин сімейного життя конкретної родини і причини проживання літньої людини самотньою.

«Погляд часу» №15-13.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *