Коко Шанель:
«Усе в наших руках, тому їх не можна опускати!»

Коко Шанель
Коко Шанель: «Усе в наших руках, тому їх не можна опускати!»

Коко Шанель зняла з жінок корсет, подарувала чорний колір і революційні парфуми. Велична Коко назавжди перевернула світ високої моди та увійшла до списку ста найвпливовіших людей XX ст. за версією журналу «Тайм». Складно переоцінити внесок, який зробила ця француженка у світову моду і гардероб кожної окремо взятої жінки.

Дитинство

Майбутня знаменитість Коко Шанель (справжнє ім’я Габріель Бонер Шанель) народилася у притулку для бідних. Вона стала другою дочкою Євгенії Жанни Деволь і Альберта Шанель, які на той момент не були одружені. Тато дівчинки був простим торговцем на ринку, а мама – донькою сільського теслі. Реєстрували Коко працівники притулку у муніципалітеті, вони ж дали їй ім’я – Габріель – на честь медичної сестри, яка допомагала їй народитися. Мами Габріель не стало, коли їй було всього 11 років. А через тиждень після смерті жінки дівчинку залишив і батько. Дві сестри залишилися жити у монастирському сирітському будинку. За рекомендацією монастиря Габріель стала працювати помічницею продавця білизни у невеликому магазині. Пізніше вона почала пробувати себе в якості танцівниці і співачки, щоб піти вгору кар’єрними сходами у театрі. Утім, перші кроки були невдалими. Єдине, що Габріель отримала від цих спроб – прізвисько Коко. Його було отримано від публіки у кафе після багаторазового виконання пісень «Куї Куа Ву Коко» і «Ко Ко Рі Ко».

Шлях до успіху не знає перешкод

У 22-річному віці Шанель зустріла заможного офіцера у відставці Етьєна Бальзана, який був захоплений верховою їздою і розводив чистокровних коней. Він запропонував дівчині жити з ним, на що Коко погодилася. Нове життя у замку спочатку Габріель подобалося, але вона ніяк не могла звикнути до ролі коханки офіцера. Вона роки витратила на те, щоб зрозуміти, що ж їй треба насправді від життя. А зрозумівши, вона заявила Бальзану, що хоче працювати модисткою. Ідея, звичайно, Етьєну не сподобалася. У Парижі було досить модисток, а у Коко абсолютно не було досвіду. Пізніше у житті Коко з’явиться інша людина, яка з цікавістю поставиться до її ідеї і кардинально змінить її життя.

Це був англієць Артур Кейпел, якого у колі друзів називали «Бой». До зустрічі з чоловіком Шанель навіть і не мріяла про знайомство з людиною з такими ж інтересами, як і у неї: у Артура був спортивний характер і здібності до підприємництва. Коко і Бой зустрілися, коли останній був ще досить молодим. Але, незважаючи на це, у чоловіка був уже свій успішний бізнес. Він допоміг Коко у 1910 році відкрити її перший магазин капелюшків у Парижі, а через три роки вже бутик у французькому місті Довіль.

Золоті роки Коко Шанель

Коли Коко Шанель відкрила власний бізнес і отримала можливість давати волю своїм смакам і здібностям, жінка стала підприємцем на все життя. Її нічого не могло зупинити: ні відсутність досвіду, ні навіть Перша світова війна. Вона працювала і як підприємець, і як дизайнер, втілюючи у життя всі свої ідеї щодо створення елегантності. Габріель усе ж стала модисткою, яка продавала капелюшки відомим дамам. У свою чергу, відомі клієнтки, стали розповідати про незвичайну паризьку модистку. Бізнес Коко став феноменом, якого не було до цього в історії моди.

Шанель стала першою кравчинею, яка була частиною вищого світу. Дівчина змінила громадську думку про роботу дизайнера, ставши магнетичною персоною міжнародного масштабу. Коко запрошували у найбільші аристократичні кола, і її саму це анітрохи не дивувало.

Новий початок

Слава Шанель поступово минала. Якщо у довоєнній моді працювали переважно жінки-дизайнери, то у післявоєнній влада дісталася чоловікам. Однак у 1953 році Коко Шанель прийняла рішення знову відкрити свій салон у Парижі. Тоді модистці виповнювалося 70 років. Критики були нещадними. Свою статтю про Коко назвала «Фіаско» газета «Дейлі Мейл». Утім, Габріель залишилася глухою до критики, їй знадобилося всього три роки, щоб знову повернутися на олімп слави. Свій успіх вона прокоментувала просто: «Елегантність в одязі означає, перш за все, свободу руху». Таким чином, у 70 років у Коко Шанель почалося нове життя. І знову жінка змінила моду, зробивши свій стиль домінуючим.

10 січні 1971 року Коко Шанель померла у готелі Ріц. Їй було 87 років. Причина смерті – серцевий нaпад. Поховали модельєра у швейцарській Лозанні.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *