Коли будемо відзначати Різдво та 8 Березня?

Коли будемо відзначати Різдво та 8 Березня
Коли будемо відзначати Різдво та 8 Березня?

Нещодавно пройшла чутка, що після отримання Українською православною церквою (УПЦ) томосу Різдво в Україні перенесуть із 7 січня на 25 грудня – відповідно до Новоюліанського календаря, за яким живе Константинопольська церква і який у XXI ст. збігається з григоріанським. Чи так це насправді?

Керівник інформаційного управління УПЦ Київського патріархату єпископ Євстратій (Зоря) заспокоїв віруючих, зробивши офіційну заяву. Він сказав, що це питання українською церквою навіть не піднімалося. Отже, всі бажаючі зможуть відзначати Різдво як зазвичай – 7 січня.

Нагадаємо, що 25 грудня також буде вихідним днем, оскільки 30 % усіх релігійних організацій України святкують Різдво Христове за григоріанським календарем.

Що ж стосується Міжнародного жіночого дня 8 Березня, то сьогодні, за словами директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, українське суспільство готове відмовитися від святкування цієї дати.

За час незалежності було зроблено п’ять спроб скасувати це свято, проте зараз уряд рішуче налаштований змінити статус і формат 8 Березня – на сайті Інституту національної пам’яті вже є оновлений законопроект з цього питання.

Міжнародний жіночий день планують перейменувати у День боротьби за права жінок, що, на думку В’ятровича, набагато важливіше для українців. При цьому з календаря свято не зникне, але він, швидше за все, втратить статус вихідного дня. Тому боротися за права жінок ми тепер будемо у робочий час.

Нагадаємо, що 8 Березня відзначають у 25 країнах світу. Міжнародний жіночий день – вихідний в Анголі, Гвінеї-Бісау, Замбії, Камбоджі, Кенії, КНДР, Мадагаскарі, Монголії, Уганді та Еритреї. У Лаосі 8 Березня – теж вихідний день, але тільки для жінок.

Це свято відзначають і в колишніх союзних республіках СРСР. А, наприклад, у Таджикистані з 2009 року свято іменується Днем матері.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *